99

Šedesátiny a koronavirus  
Manžel za pár dní slaví své kulatiny.
Nechtěl kolem toho dělat žádný humbuk,  pouze v klidu rodinném, pár přátel, prostě pár dobrých lidí u jednoho stolu.
Oslavit ten jeho den tak, aby se všemi mohl v klidu pohovořit, pobavit se, zavtípkovat a zasmát se. To velká oslava moc nenabízí, naopak je s tím spojená velká práce a výsledek je ten, že se maximálně se všemi akorát tak pozdravíš a to byla první a zároveň poslední slova mezi oslavencem a gratulantem.
Měla jsem plán, že zajedeme s manželem na dobrý oběd do restaurace, kde jsme byli jen jednou a bylo to tam moc pěkné. Bývají tam každým rokem i hoši ze soutěže Muž roku nebo jak se to jmenuje, tak že v restauraci je to pěkné, na úrovni, zajímavé občerstvení a tak. Chtěla jsem mu ten den nějak vykrášlit, udělat výjimečným.
Protože přes celý rok manžel chodí do práce, na dovolenou moc nejezdíme, protože máme domácí zvířátka, o které je třeba se starat.
A proto pak mám tu potřebu, když je slavnostní den udělat něco jiného, zvláštního, nezapomenutelného, koupit krásný dárek a tak.
Ovšem svět má jiný názor. Svět nám onemocněl. Jsme v karanténě, restaurace nám zavřeli, lidi se nemohou shlukovat.
Tak že co zbývá jiného, než doma si uvařit výborný oběd, nazdobit stůl a věřit, že spolu s dcerou vykouzlíme manželovi tu nejkrásnější atmosféru, jakou budeme umět. Zabalíme nějaký ten dárek, prohodíme pár vtipů, pobavíme se. Jistotou je, že se skutečně vejdeme k jednomu stolu a stihneme si užít jeden druhého i třetího. Budeme mít dlouhý a krásný den před sebou a jen spolu. Možná to je to pravé ořechové, možná to je ten pravý život.
No a kdyby náhodou bylo smutno, můžeme se spojit se světem, budeme online a spojíme se s bratrem na Slovensku, s dcerou v Hradci, s neteří ve Skotsku, se synem  a snachou na horách….vlastně máme celý svět u sebe, i když jen trochu jinak, jak je pro nás zvykem.
Závěrem však pořád platí skutečnost, že úplně nejdůležitější ze všeho je ZDRAVÍ. A v této době obzvlášť!!!
Mé největší přání je, aby manžel byl zdráv a plný síly, elánu, jako dnes. To bude ten největší dar pro něho, ale i pro nás *heart*
M    

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account