Mizerný den? Špatná nálada? Pojďte si ho vylepšit s blogem od Jany LeBlanc, který vám udělá radost.

Počínaje dneškem se každý pátek  tady na ŽENY s.r.o. dočtete jednu věc, která mi udělala radost. A možná že udělá i vám.

Radosti sbírám už druhý rok na svém blogu Co mi udělalo radost? Začalo to řekněme jako jakási osobní terapie. Jako spousta jiných, taky hledám cestu, jak strávit život příjemně, jak být spokojená a šťastná, ideálně teď a tady. Čím víc jsem tohle téma zkoumala a čím víc knih o něm přečetla, tím jasněji se ukazovalo, že štěstí není něco, co k vám prostě přijde, ale denodenní práce. A že víc než z velkých životních změn a kroků se skládá z každodenních radostí, kterých je potřeba si všímat. Třeba tak, že si je budete zapisovat. Tak jsem začala. A tohle je výsledek.

Nechte se bavit nebo inspirovat, tady je první radost.
#1: Termofor
Za svůj dosavadní život jsem si pro radost pořídila už spoustu zbytečností. Učebnici francouzštiny s pěti CD (po pěti letech jsem stále u první lekce) a posléze i kurz, luxusní stříbrno-černé lodičky na vysokém úzkém podpatku (ve kterých se dá chodit jenom doma po koberci a ani to není radost), designově dokonalou značkovou klávesnici k iPadu až budu psát blogy na cestách (je ještě nerozbalená v krabici), několik outfitů a kabelek, kávovar, pár tak krásných kuchyňských pomůcek, že mi je líto je používat, rtěnky různých barev, no prostě než bych to sem všechno vypsala, zkrátím to: je toho dost a pořád ještě ty věci kupuju. A uměla bych jistě vyjmenovat spoustu dalších, které by mi dokázaly zvednout náladu. Tedy myslela bych si to.
Protože ve skutečnosti je to tak málokdy nebo ta radost trvá hrozně krátce. Znovu jsem si to ověřila, když jsem těsně před odjezdem do Ameriky dostala od maminky termofor. Kus červené gumy se špuntem nefiguruje na žádném mém virtuálním ani reálném seznamu věcí, které mě mají magicky zbavit veškerých špatných nálad. Nikdy jsem o něm nesnila jako o něčem, co si konečně koupím, až dorazí výplata. Natož jako o nejlepší dárku. Nikdy jsem si ho nevytrhla z časopisu jako něco, po čem se musím kouknout, ostatně nikdy se tam o něm ani nepsalo. Je to, proboha, termofor! Za stovku!
Přesto mi v těchto dnech, kdy je zima i Fahrenheitech, dělá radost hned snad tisíckrát denně. Když ráno vylezu z podpeřiny a klepou se mi zimou ruce i nohy, sedám s ním k počítači. Když přijdu z běhání a položím si ho zmrzlá stehna, pozoruju jak rudnou a tělem mi pomalu začíná proudit teplo. Když s ním na klíně sleduju Girls. Úplně nejradši ale mám, když ho zaleju horkou vodou a beru si ho s sebou do postele, abych si o něj ohřála nohy. Když vlastně ještě pálí, takže na něj chodidla nemůžu položit úplně celá, ale zato mi vyhřeje celou peřinu.
V každém tom momentu se přesvědčuju, že to, o čem si myslím, že mi udělá radost a co mi opravdu udělá radost, jsou často dvě úplně různé věci. 
Můj účet, můj manžel, moji rodiče, já, my všichni bychom měli radost, kdybych si to dokázala pamatovat i poté, co vložím na svůj blog tenhle příspěvek.
Radostný den,
Jana, www.comiudelaloradost.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account