Jak si dneska udělat radost? Pořiďte si balzám na rty. Zejména pokud to máte stejně jako Jana LeBlanc …
#5: Namazat si pusu balzámem na rty
Mám několik (desítek?) balzámů na rty. Na pracovním stole, na jídelním stole, na nočním stolku, na baru v kuchyni, v bundě, v mikině na běhání, v kabátu, v několika taškách, v koupelně, taky v džínách … a neustále dokupuju další, neboť je různě ztrácím, padají mi mezi sedačky v autě, do tajných útrob kabelky, kde je nacházím až po roce, taky do záchodu. Nebo je prostě zapomínám. A to je pak se mnou k nevydržení. Podobně jako když mám v hlad, nemám svačinu a v okruhu deset mil není jediná restaurace nebo obchod.
Včera byl jeden z těch mála dnů, kdy se balzám, kterým jsem jistojistě měla v mojí černé bundě, někam poděl a já byla bez něj. Se rty vysušenými tak, že jsem každou vteřinu stoprocentně věděla, že je mám a přála si, aby mi raději upadly, neboť široko daleko nebyla jediná drogerie. Velmi dobře jsem si taky dokázala představit ty hluboké a ošklivé rýhy na nich. Šupinky v pravém koutku. Nejdřív jsem se snažila na to všechno zapomenout a záměrně převést pozornost na něco jiného. Nevědomky jsem se začala víc olizovat, čímž se to ještě zhoršilo. Máčela jsem rty v kafe. A ve vodě, které byly k sehnání snadněji než jelení lůj.
Kromě rtů jsem se nemohla na nic pořádně soustředit. Byla jsem rozčilená, nadávala na všechny neexistující drogerie světa a taky smutnější a smutnější ze zjištění, jak taková maličkost jako ztracený balzám na rty dokáže narušit jinak vlastně příjemný den a z pomyšlení, kolika lidem jsem ho svou špatnou náladou asi zkazila … Ráno před odchodem z domova bych si vzhledem k plánovanému programu myslela, že můj dnešní blog bude úplně o jiných radostech.
Nakonec můj nejradostnější okamžik byl ten, kdy jsem dorazila domů, vzala z police balzám na rty, obtáhla jsem jím pusu a mohla rty promnout, aniž by se zarazily jeden o druhý.
 
Další radosti (a nejen ty) najdete na mém blogu  “Co mi udělalo radost?”
Radostný víkend. 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account