72

Víte, proč byste neměla uspěchat plnění svých snů? Ví to Jana Benešovská.

V dnešní době chceme všechno rychle. Nejlépe: hned! Proč byste neměla uspěchat plnění svých snů, to ví Jana Benešovská.

Volala mi včera kamarádka, že právě dnes po téměř roce snažení vydává svoji knihu. Místo jásotu plakala. Je hotovo, uvědomila si, a co teď bude dál s jejími večery?

Mluvila jsem s Martinou, která o víkendu uběhla maraton. Taky plakala.

Moje kamarádka Petra několik let pracovala jako šílená, aby si letos na druhém konci světa pořídila svůj byt na pláži. Konečně! Má práci, bydlení, partnera, který s ní chce strávit život. Přesto plakala. Šla právě od psycholožky, kde řešila, že neví, jak dál. Je jí dvaatřicet a jako čtrnáctiletá studentka moravského gymnázia si nepřála nic jiného, než vycestovat aspoň jednou v životě do Egypta. Splnila si víc, než si dokázala představit. A teď má pocit, že neví, jak dál.

.

Všechny moje kamarádky plakaly z důvodu, který se jmenuje splněný sen. Dosáhly něčeho, co se před pár měsíci nebo lety zdálo nemožné, na co se neodvážily ani pomyslet. Teď je jim kolem třicítky, celý život před sebou, a ony tápou, jak dál. Další kniha, další maraton, další dům, nebo snad spíš dítě? … Mají splněno a před sebou celý život s otazníkem.

A tak vám chci říct, ať si dáte dobrý pozor nejen na to, co si přejete (jestli náhodou nejste moc skromná), ale také jak rychle za tím jdete. V době, kdy všichni sázejí na rychlost, vsaďte na opak. Užívejte si cestu bez neustálého sledování a srovnávání, jak rychle to jde Evě nebo Martě. Občas se zastavte, dejte si oddych a do závěrečné etapy, když už je cíl na dohled, jděte pomalu a pořádně si ji vychutnejte. Pak si  odpočiňte a dovolte si znovu snít. O čemkoliv, ať se to zdá jakkoliv bláznivé. A pak se k té bláznivosti přibližujte po špičkách. Protože teď už víte, že na tom žít pomalu je špatné jenom to, že všichni okolo vás žijí úplně opačně a očekávají, že byste se snad měla chovat taktéž. Neměla. Stojí to zbytečné slzy.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account