62

No tak já nevim jestli je výhodné si kupovat nové auto … 
 
Do teď jsem jezdila v autě od rodičů. Příběh auta od rodičů? Bylo jedno velké (osmi místné auto) a jedno malé (takové to, jak málo žere), ale chtělo to ještě jedno, už ani nevim proč :D. A když se vybíralo, tak já a brácha jsme chtěli novou i20 (Hyundai), táta ix20 (Hyundai) a mámě to bylo jedno (ona neřídí). No a vyhrála tedy ix20 a já s ní jezdila tři roky. Docela jsem se k sobě vžily a měly se krásně. 
A nyní (2018) jsem se rozhodla stavět domek. Teď si říkám, jestli jsou to vůbec důležité informace, ale ten kdo se nudí, tak si může pročítat můj super příběh.
Můj přístup: když se začne stavět domek, tak všechny peníze půjdou do domečku. A tak jsem se rozhodla si koupit svoje auto (i když jsem mohla jezdit v tom od rodičů, ale víte jak). No a které jsem vybrala? Tu i20, kterou jsem chtělau už před třemi lety. Je černá s hnědým interiérem. No krasavice. Jaká má motor je mi jedno :D. … ne není, ale hlavní je, že je krásná. To auto je krásné. 
Jenže, peníze jsou z účtu pryč, auto má nového majitele (mě). Na techničáku nikdo napsaný není, pojištění nemám, takže z prodejny odjíždím rychlostí 2km/hod., aby jsem nenabourala. 
A teď tedy papírování … velké auto je napsané na tátu, malé je napsané na mě a to, se kterým jsem ty tři roky jezdila je napsané na mámu. Co je tedy potřeba. Přepsat malé auto na mámu, a přihlásit moje nové na mě. Vyrazily jsme tedy s mamkou na úřady. Objednané jsme byly na 12.30h, přijely jsme tam a já zjistila, že nemám doklady k oběma autům. Výborný. Takže jsem měla půl hodiny na to jet domů (27km a zpátky). Miliony lidí …. miliony lidí…miliony lidí. Naštěstí maminečka domluvila, že půjdeme na řadu, až přijedu. 
První dotaz od paní byl, jakým autem jsme přijely, jestli novým i20 a nebo Suzuki, která se bude přepisovat ze mě na mámu. A my, že ix20. Tak si představte ten výraz … 
Registrace nového auta se povedla a mám značky a nemám 800 Kč!!! Juhů. ALE! na Suzuki se musí udělat evidenční kontrola a na to teď není čas. Pro dnešek konec.
Další den jsem vyrazila se Suzuki na evidenční kontrolu, myslím, že jsem asi zmrzla. 450 Kč nemám. Jdu na přepis auta ze mě na mámu – ZAVŘENO – v pátek pracují je do 11h. Výborný. Takže teď mám dvě auta hihi, ale nemůžu parkovat na Praze dvě, protože nemám parkovací kartu, kterou jsem chtěla také vyřídit.
Teď je tedy potřeba ještě znovu jet odhlásit Suzuki a přihlásit. K tomu je potřeba nové pojištění – povinné ručení, které se vlastně musí sjednat, ještě, že mi to došlo. Takže povinné ručení zrušit a založit :D. Ach jo. 
A pak s tou zrušenou Suzuki jít na magistrát zrušit a přihlásit parkovací kartu, z ix20 ji zrušit a na i20 přihlásit.
Myslím, že už jsem bez peněz, hlavně že mám auto. 
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account