115

Naše Jitka vyzývá všechny blogerky – napište blog s tématem 5 tipů, jak zabavit děti. 🙂 Jdete do toho?

Až do 30. listopadu nahrávejte blogy do rubriky 5 tipů s tématem Jak zabavit děti aneb kdo si hraje, nezlobí. 2. prosince vyhlásíme vítězné blogerky, které si odnesou 5 x CD Milá zebra. To se mimochodem budete tady testovat 12. listopadu!  Jestli se vám a vašim dětem bude líbit můžete vyzkoušet ukázkou – tady je mix holčičí a tady klučičí verze.

Pravděpodobně tu situaci znáte dobře – zoufale potřebujete něco udělat – ať už připravit oběd nebo vyřídit důležitý email … nebo si vypít zaslouženou kávu (a u toho vyřídit ten email :-)). Jenže se na vás lepí vaše milované genetické kopie a pokud chcete zvládnout vše bez ztráty nervů, musíte vymyslet něco cool. Rovnou předesílám, že půjčit dětem tablet, telefon nebo jim zapnout televizi cool není (ač i k tomu se občas uchýlím :-//).

Nápadů na to, jak zabavit děti, ideálně tak, aby se u toho ještě i něco naučily, není nikdy dost. Kdo má děti, tak v tuto chvíli prostě chápavě přikyvuje 🙂 Takže dřív než se zeptám, jak to funguje u vás a vhodím mezi vás výzvu na psaní blogů s pěti tipy, jak zabavit děti, za což vám nabídnu 5 fantastických CD od Milé zebry, povím vám, jak to funguje u nás. Záleží samozřejmě na tom, jak staré máte děti, v tuto chvíli se rozepíši s tipy pro zhruba 1,5 až 2leté děti 🙂 Zábava je ovšem dostačující i pro šestileťáka 🙂

1. Hrnce a pokličky, vařečky a cokoliv, co dělá rámus

Cokoliv se vám podaří najít v kuchyni bez ostrých rohů. Poskytněte to s láskou svým dětem a poté si jen nacpěte špunty do uší. Pozor: Udržujte s dětmi nadále optický kontakt 🙂 ticho, za které mohou špunty do uší, by vás mohlo ukolébat.

2. Hudba a tanec jsou věčné

Každý máme samozřejmě trochu jiný hudební vkus. U nás obvykle neletí nějaké klasické dětské písničky typu Skákal pes přes oves. U nás letí mix písniček od Vlasty Redla (ÉEEEEEj dudy mojeeeeee), pořádnej rockec od Kašpárka v rohlíku (Čůrej sem a čůrej tam) nebo Horkýže slíže (Traja spití roboši), případně BOBI (taky dobrej úlet). Klasika je ale CD s písničkami se jménem dětí. Teď u nás doma frčí CD Milá zebra se jménem Kamilka. A Kamča ho miluje! Několik dní soustředěně poslouchala, teď už si notuje a to, že slyší své jméno jí nepřestává fascinovat. A právě o tohle CD soutěžíme 🙂 

3. Voda je život

Je to tedy pro hodně silné nervy a je to jen letní verze, ale pokud máte terasu/balkon, natočte dětem lavor s vodou a dejte jim k tomu několik nádobek (výborně postačí i kelímky od jogurtu) a lžíce či naběračky. Do druhého připraveného lavoru budou vodu přenášet a věřte, že bavit je to bude moc. A vy máte zabité tři mouchy jednou ranou – zabavené, veselé a umyté děti, umytá podlaha a zbytkem vody můžete zalejt květiny 🙂

4. Linecké těsto nejen na Vánoce

Jediné, co potřebujete k realizaci tohoto bezva hracího nápadu, je obrovská trpělivost a smíření se s faktem, že pak budete muset vytáhnout vysavač a děti (a jejich blízké okolí) vyluxovat, umýt a odmastit 🙂 Jinak stačí vál či podložka, mouka, cukr, vajíčko a tvořítka a pak už necháte děti řádit dle jejich fantazie. Je to lepší než plastelína. Co se týče faktoru ušpinění, děti na tom budou podobně s těstem i s plastelínou, výhodou těsta ovšem je, že si pak fantazijní výtvory upečete, provoníte byt a to je prostě něco, čemu se dává palec nahoru:-)

5. Klouzačka na gauči a labyrint v pokoji

Tohle je také pro trochu silné povahy. Máte-li doma měkký gauč a spoustu dek, můžete vytvořit provizorní klouzačku. Několik dek použijte pro “měkký dopad”, dalšími můžete přehodit židle a vytvořit provizorní prolézací tunely. Budete u toho asi trochu řev, ovšem veselý. Nesmí vám to jen přerůst přes hlavu…můj syn třeba na gauči zásadně zkouší salta a to je trošku o nervy. Pravidla musí být nastavena na začátku. No a špunty do uší si v tomto případě asi nedávejte.

S dětmi je také dobré udržovat i nadále kontakt. Minimálně ten oční. Pamatujte si, že když je dlouho ticho, něco je špatně 🙂 A situacím, jako je tato (mrkněte na tohle fantastické video) by se věřím každá maminka ráda vyhnula.

Pojďme jim radši pustit to cédéčko 🙂

Až do 30. listopadu nahrávejte své blogy do rubriky 5 tipů a 2. 12. vyhlásíme vítěze. Bude vás tentokrát 5 a vyhrávají blogy s největším počtem hodnocení a nejvyšším % doporučení.

Moc se těším!

Jitka 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account