159

Mé milé Ženy,
jelikož se za chvíli završí letošní dny a rok 2014 navždy zmizí v propadlišti dějin, ráda bych se za ním ještě malinko ohlédla a poděkovala za vše minulé, co bylo krásné a současně se pokusila přičinit za vše budoucí, co by se krásným mohlo stát :-*, protože pořád toho hodně zbývá. Spojení s Ženami s.r.o. byl pro mě letos jeden z nejvýznamnějších a nejkrásnějších momentů. Potkala jsem mezi vámi spoustu těch, které dávají světu lidský rozměr, což je pro mě velká cennost, kvalita a trvalá hodnota, navzdory tomu, že někteří vás (a tím pádem i mě :;() považují za povrchní, hloupé a dokonce úchylné (asi ve smyslu rčení podle sebe, soudím tebe, jinak si to nedovedu vysvětlit :D). S lidmi to je podobné jako se sluncem. Vyjdou a zapadnou. A já se pokaždé, když jsou na mé obloze, snažím aspoň někoho zahřát, někoho projasnit a někoho potěšit :-* :-* :-*  (o házení perel sviním se dnes nebudu rozepisovat, je to přece jen předvánoční ohlédnutí  :-)). 
Nikdy jsem nechtěla mít najednou všechno, o čem sním, a tak mi pořád zůstává něco, po čem toužím, o co musím usilovat a na co se těším. Nedávný blog Tety Evy mě inspiroval k tomu, abych také napsala Ježíškovi.
——————
Milý Ježíšku,
protože jsem letos (stejně jako vloni, předloni a vlastně furt) sekala dobrotu, byla nejhodnější na celém světě a troufám si říct, že i v přilehlém vesmíru a možná ještě dál, osmělila jsem se sepsat a odeslat ti seznámek svých přání. Budeš to mít těžký, protože to nejsou ani tvrdé ani měkké dárky [^] [^] [^], takže neuvádím katalogová čísla, webové stránky ani adresy krámů, kde se dají koupit. Ale pevně věřím, že si poradíš. Jsi přece Ježíšek.

  [^] Ať se se dokážu rozhodovat rozumem a nemýlím se a nechám si napovídat srdcem a věřím mu. (Až se chudák malé, zlomené natřikrát a přesto pořád tepající, zotaví).  
  [^] Ať svůj zítřek neopírám o vzpomínky na minulost, ale o zkušenosti nabyté v této minulosti. (Zkušenost je dobrá škola, i když školné je mnohdy hodně, hodně vysoké).
  [^] Ať v dobrém vzpomínám na ty, kteří už na mě vzpomínat nemohou, v dobrém myslím na ty, kteří v dobrém myslí na mě a nezapomenu na ty, kteří si zapomenutí nezaslouží. (A ani nevzdechnu po těch, kteří dovedou rozdávat jenom podpásovky).  
  [^] Ať jednou provždy v sobě zabiji tu slepici, které je dovoleno se jenom popelit, kvokat a bát se toho, čeho se bojí její kohout, ale čeho by se ona sama nikdy nebála. (Svůj optimismus, naději a víru v tomto ohledu si hodlám uchovat navzdory mi dobře známým slovům Jana Wericha, který na toto téma řekl, že proti blbosti i bohové bojují marně nebo že proti hlouposti se bojovat musí, leč vyhrát se nedá!).
  [^] Ať si nenechám vnutit roli ponížené a urážené, protože pokud ji přijmu jednou, pak mi zůstane napořád jako verdikt.
  [^] Ať můj rozum opět najde odvahu, moje slova svobodu, myšlenky troufalost a činy razanci. (V tomto směru se o sebe tolik nebojím. Onehdy jsem to testla a razance mi fakt nechybí 🙂 . Přesně v duchu rady na obrázku č. 1 – ak ťa niekto nahnevá, počítaj nahlas do desať, keď budeš pri osmičke, jednu mu jebni, nebude to čakať 🙂 🙂 🙂 . S tím rozdílem, že já počítala v duchu [*] [*] [*] .)     
  [^] Ať jsem hrdá na svou práci i koníčky. Ať jsou mou radostí a vyjádřením mé osobnosti a ať si je od nikoho nenechám zcizovat, vykrádat ani vysmívat. (Jsem fakt dobrá blogerka!!! Smrt všem pochybovačům  😉 )
  [^] Ať dokážu rozeznat pravdu od lži, omluvu od výmluvy, žvanění od slibu, realitu od matrixu. (A náhodu od kurvení 🙂 🙂 🙂  – viz obrázek č. 2).

A na závěr, Ježíšku, nejdůležitější přání. Zlé slovo stejně jako vystřelený šíp nevrátíš zpět. Pár jich mám vypálených do duše jako cejch. Bolí. Strašně bolí. :;( :;( :;(. Abych nikdy nikoho takhle nebolela, proto tahle moje poslední   

  [^] PROSBA
  Ani zlé slovo nepřeložit
  nikomu přes cestu srdce
  Tak se chci naučit žít
  a nikdy nemít prázdné ruce
  ve kterých by nezbyla
  už ani něha …  

 
S láskou, nadějí a pevnou vírou 
Tvoje Afrodita
  :-* [*] :-* [*] :-* [*] :-* [*] :-* [*]  :-* [*] :-* [*] :-* [*]  :-* 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account