101

Dnes jsem natrefila na tento odkaz http://2-minuty.com/2013/09/musime-si-pomahat-toto-ruske-video-rozplakalo-cely-svet/. Nejdříve jsem si myslela, že jde opět o další přeposílací záležitost, ale kupodivu se jednalo o něco, co mě dostalo. Nedalo mi to a musela jsem s vámi o to podělit.
Přiznám se, že mě toto video opravdu dojalo. A taky jsem si pomyslela, že ten svět není jen o zlých lidech, o kterých slyšíme dnes a denně. Že jsou stále lidé dobří, kteří nejsou LHOSTEJNÍ k problémům druhých. Možná je to i o tom, že z různých médií slýcháváme o negativních věcech a o těch pozitivních až tak často ne. Proto míváme pocit, že svět je zkažený a vše dobré se ztrácí. A přitom stačí tak málo. Co nám udělá se na někoho třeba jen usmát? Nebo pomoct někomu přejít ulici, vyložit vozík s nákupem do auta, pomoct do schodů? Odpověď zní: NIC. Nic nás to nestojí, ale můžeme mít dobrý pocit, že jsme pomohli někomu, kdo to potřeboval a právě ten dotyčný měl z toho určitě taky radost.
Když to vztáhnu na sebe, tak vím, co to udělá, když je na mě někdo v obchodě či na úřadě milý. To je hned hezčí den. Nebo třeba taková maličkost jako ohleduplný řidič, který mě navíc pustí před sebe. Nebo když ho pustím já a on mi posunkem ruky poděkuje. Hned je den hezčí. 🙂 Třeba dnes jsem pomohla v obchodě starší paní vyložit zboží z vozíku na pás. To vám bylo radosti. Na obou stranách. 🙂
A tak si říkám – proč je tolik lidí, kteří jsou k druhým lhostejní? Je to snad v módě? Já doufám, že ne! A taky bych si moc přála, aby bylo stále více těch lidí, kterým nejsou druzí ukradení.
Mějte se všichni krásně a zkuste se na někoho třeba jen usmát. Uvidíte, že váš den bude příjemnější. A ne jen ten váš. 🙂
Vaše Míša

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account