85

 

Nedělní odpoledne jsem trávila s rodinou. Po absolvování pohodové procházky Krčským lesem za doprovodu našich dvou psů jsme se rozhodli zaplout do útulné restaurace Za Větrem.

První velké plus bylo, že nás nás tam se psi vůbec pustili, protože žízeň byla veliká. Restaurace je schopna pojmout přibližně 45 lidí, nijak zvlášť velký prostor – právě proto tak útulný. Místnost vyhřívaly kamna, což nutno podotknout bylo už zřejmé při vstupu dovnitř – ta specifická vůně, pro někoho smrad. 

Usadili jsme se kousek od kamen, psi si jako vždy poslušně lehli pod stůl a my čekali na obsluhu. Zde přichází první menší mínus. Slečna servírka doslova pohodila jídelní lístky ne stůl. Ne moc příjemné uvítání. Než se k nám rozhodla vrátit, už jsme nervózně poklepávali nohou a byli nevrlí. Rychlá objednávka a prosba o vodu pro psy – problém. Misku slečna už dlouho nemůže najít, takže prostě voda nebude. Snažíme se jí napomoci nápovědou, že v kuchyni najde určitě i jiné nádoby, do kterých by se dala voda natočit. Neuspějeme. Nevadí. Červené víno konečně na stole, chlap samozřejmě pivo – jen škoda, čekalo na baru dlouho a tak je zvětralé. Povídáme, smějeme se, sem tam se za křiku dětí v mini dětském koutku neslyšíme. Dětský koutek ale vnímám jako plus. Nosí se jídlo na stůl.

 

Dostávám naprosto famózní houbové rizoto z pravých hříbků. Neměla jsem dosud lepší, což potvrzuje i mamka, která mi z talíře opakovaně ujídá a do toho se vrací zpět ke svému tataráku. Jsme spokojeni. Chtělo by to ještě sladkou tečku, takže si objednáváme grilovaný ananas s karamelovou omáčkou a kokosovou zmrzlinou. Naprostá rozkoš! Nemůžu se nabažit té kombinace chutí. Mamka i já jsme nadšené. Kuchař to zachránil!

Jsme v restauraci poslední. Už se setmělo. Nakonec slečna servírka prohodí vtip, usměje se.

Rozhodně tedy tuto restauraci doporučuji! 

Jídlo perfektní, obsluha nic moc, ale přežijete to. 

Já jsem dost senzitivní 😀 Prostor také pěkný. 

 
 
 

Hodnocení **** z pěti.

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account