49

Že to nejde jinak, protože váš finanční příběh už dávno někdo napsal? Odpovídá Marcela Hrubošová.
Máte rádi horoskopy? Zajímáte se o esoteriku a duchovno? Přemýšleli jste někdy nad tím, jak váš život ovlivňuje vesmír, a zda je náš čas na zemi předurčen v knize osudu? Chtěli jste nebo chcete znát svou budoucnost? Vyzkoušeli jste výklad karet, numerologii či jiné způsoby čtení budoucnosti?
Má poradna je dnes trochu netradiční a zabývá se otázkou: jsou nám dluhy předurčeny osudem? Dokáží nám hvězdy dát odpověď, zda budu či nebudu dlužníkem? Ať na to máte jakýkoliv názor, tady je jedno malé pozemské šetření, které jsem provedla a k němu doporučení.
Když jsem ještě pracovala v bance jako ředitelka úseku vymáhání pohledávek, dívala jsem se každé ráno na lidi ve svém týmu, jak každý den začínají stejně – s horoskopem v ruce. Kolega se navíc zamiloval do numerologie a všem nám podle data narození počítal životní čísla a předpovídal naši budoucnost na dalších devět let. Zaujalo mě to. Hlavně ta změna v chování člověka, který přišel ráno do práce usměvavý a plný energie, ale po přečtení textu horoskopu, kde bylo psáno, že by měl být dnes nadmíru opatrný a vyhýbat se konfliktům, zůstával po celý den v kanceláři, aby nikoho nepotkal. Tehdy mě napadlo propojit svět dlužníků s astrologií a podívat se, nakolik může zaškatulkování člověka do nějakého profilu hvězdného znamení například rak, ryba, beran aj., ovlivnit jeho chování v ekonomickém životě.
Rozhodla jsem se udělat šetření na vzorku 40 292 kusů úvěrů klientů banky, které byly uzavřeny v roce 2007 a podívat se na ně po pěti letech trvání smluvního vztahu – jaká byla a je jejich platební morálka. Schválně jsem brala úvěry, které byly “mladé” a splácené v období takzvané největší ekonomické krize. Soubor úvěrů/klientů jsem rozdělila na jednotlivé kategorie dle astrologických znamení a na stav úvěrů, kde se sledovalo: úvěr – v pořádku, úvěr – měl problémy, úvěr –  má problémy, klient úvěr – doplatil, klient úvěr doplatil po problému, úvěr – odepsán pro nedobytný dluh.
A jaký byl výsledek?
Teď zcela jistě zklamu všechny, kteří se vymlouvají na nepřízeň osudu, protože výsledek šetření ukázal, že všechny skupiny si stojí plus minus stejně. To znamená, že žádné znamení zvěrokruhu nepřevyšovalo jiné a že tudíž svůj ekonomický osud máme jen a pouze ve svých rukou.
Pokud by vás tato statistika a měření nepřesvědčilo, vězte, že ani výsledky numerologie nedopadly odlišně. Ať jsme posuzovali soubor 40 tisíc úvěrů (klientů) přes životní číslo klienta (numerologické číslo odpovídající datu narození), dědičné číslo klienta (numerologické číslo odpovídající příjmení) nebo činné číslo klienta (numerologické číslo odpovídající křestnímu jménu) měření vždy zaznamenalo hodně podobné výsledky. Hold naše finanční prosperita zůstává pouze na nás.
Co z toho plyne? Pokud se vám finančně nedaří, je třeba přestat to svádět na osud a začít s tím něco dělat, ideálně vykročit pomyslním prvním krokem ke kvalitnímu finančnímu vzdělání. Pokud nevíte kde začít, může vám být odrazovým můstkem třeba Akademie Finance pro radost.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account