162

Letos začalo jaro opravdu brzy. Jak obvykle přichází k vám?
Známé dvousloví jarní únava je jistě všem známa. Stejně tak když se řekne, že “jde na někoho jaro”, tak každý ví, co se tím míní. A co na vás milé dámy, jde na vás spíš “jaro” nebo “jarní únava” ?
Jarní únavou trpí dnes mnoho lidí, po zimě se často cítíme vyčerpané a mnoho energie nezbývá.  Existuje mnoho rad, jak jarní únavě předcházet – správná životospráva, dostatek pohybu, dostatek vitamínů … atd. To vše nám má dodat energii do dalších měsíců.
Někteří však jarní únavou netrpí a naopak, jak se říká “jde na ně jaro”. Babička vždy říkala, že se “zapalují lejtka”.  
No není to ten nejlepší lék na jarní únavu ?  :-{}
Vždyť příval energie, která se dostavuje, když se zapalují lýtka, je jistě dostatečný a ne-li větší, než když se někdo trápí v posilovně a při tom se živí listovým salátem s mrkví. Nic proti zelenině, sama miluju rajčata a když si alespoň 4 x do týdne nedám rajče s mozzarellou, tak mi něco chybí. Ale zapálená lýtka, to je jiná energie! 
Jak však poznat , že je tu jaro a připravit se tak na jarní únavu a nebo zapalování lýtek?
U nás je to jednoduché. Manžel i syn trpí tzv. pollinosou, sennou rýmou. Takže jakmile začnou posmrkávat, huhňat a v noci chrápat,  je jasné, že tu máme jaro 🙂
Letos však pylová sezóna začala dříve než obvykle, a tak jsem byla chvíli na pochybách, jestli je tu opravdu již jaro. A bylo, už v únoru.
Tak milé dámy a jak vy obvykle poznáte, že je tu jaro?
 
 
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account