Nedávno se mne jedna paní ptala jak se pozná profi vizážista od “šmudly”.
Dala mi tím podnět k zamyšlení. Prošla jsme si potřebnou literaturu a zdroje.

Čeho si všímat při návštěvě vizážistky? 

1. Kufru:

Zda je čistý a srovnaný, zda jsou v něm i desinfekční prostředky, kosmetické tampóny, vlhčené ubrousky, papírové kapesníčky, oušátka a také péče o pleť, aby mohla provést základní ošetření (čištění pleti a hydrataci). Je dekorativní kosmetika poházena či vyrovnána do paletek, taštiček, přihrádek? Nejsou v něm použité tampóny, oušátka, ubrousky?

2. Štětců:

Jsou čisté? Vydezinfikovala je vizážistka před použitím, pokud už před námi měla zákaznici? Případně má více sad na výměnu? Štětce jsou nákladná záležitost a ne každá vizážistka si může dovolit několik sad štětců.

3. Značky dekorativní kosmetiky:

Vizážistka používá pouze kvalitní značky, které většinou nejsou volně v prodeji a líčí jednou značkou s tím, že jí doplňuje jinými opět kvalitními značkami. Pokud v kufru převládají značky, které koupíte běžně v drogerii nejedná se o profesionála s potřebnou kvalifikací.

4. Poradenství:

Poradila, jak se líčit? Poradila s péčí o pleť? Poradila s barvami na líčení i oblečení?

5. Práce:

Práce vizážistky musí být vždy čistá a cena odpovídat kvalitě. Nemá přemrštěné ceny? Toto si můžete ověřit dopředu porovnáním cen více vizážistů.

Nikdy nedávejte na dojem z fotek na webu. Fotografie se dají retušovat, kupovat, nebo stáhnout z příslušných stránek zdarma. Málo schopní nebo začínající vizážisté si tímto způsobem vylepšují image. Tím nechci říci, že začínající vizážisté nemohou být šikovní a schopní. Osobně jim dávám přednost. A o kvalitě se přesvědčíte jedině vyzkoušením.

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account