74

Už jsem se nemohla dočkat pátku, až dorazí testovací balíček od Winehouse. Dorazil v pátek v poledne, přesně jak jsem uvedla v emailu. Teď jsem se pro změnu nemohla dočkat vnučky, aby to všechno viděla a taky ochutnala. Dorazila ze školy v 15 hodin a hned se ptala: “Už to přišlo?” ” Ano, tady to máš vystavené.” Pořád vidím její rozšířené zorničky nad úžasnými čokoládovými pralinkami. Otvíráme je jako první. Obdivujeme nádhernou ruční práci vpečetěnou do těchto neodolatelných pralinek a poctivě se dělíme o každý kousek na polovinu. Manžel závistivě přihlíží. Má smůlu, je totiž diabetik. Jdeme se s vnučkou podívat na internetové stránky, kdo vůbec takovou vynikající nádheru u nás vyrábí. Čteme krásné články od pana Martina Pokorného, který se výrobou čokoládových pralinek zabývá. Dovídáme se spoustu zajímavých a užitečných informací o čokoládě a jejím vzniku. Vybírám jednu jeho větu: Lidé čokoládu milují a čokoláda miluje lidi. Co k tomu víc dodat.
Následuje testování vinného moštu z odrůdy muškát moravský. Jak je napsáno na etiketě: V lahodném vinném moštu se snoubí slunce jižní Moravy s uměním a tradicemi našich předků. Podmanivou svěží vůni a plnou chuť si zamilují děti, nadchne ženy a ocení ji skuteční znalci. Tak toto platí o moštu stoprocentně. Skutečně lahodná, vynikající chuť. Manžel opět závistivě přihlíží. Mošt je poměrně hodně sladký. Utěšuji ho, že večer ochutnáme spolu víno.
Vnučka odjíždí na chatu a blíží se večer. Zapaluji svíčku, otvírám láhev vína a volám na manžela. Víno je sice polosladké, ale nemám to srdce mu nedat ochutnat. Nalévám do skleniček a ochutnáme. Jsem milovnice dobrého vína, ale musím se přiznat, že zůstávám věrná stejným, osvědčeným značkám. Teď zjišťuji, že dělám velkou chybu. Perlito Pinot Noir Rosé 2012 z vinařství Kořínek mě úplně dostalo. Má lákavou barvu a velice příjemnou, svěží, mírně sladkou chuť. Zavírám oči a představuji si nekonečné řady vinných keřů, ověšených těmi sladkými hrozny, ze kterých bylo vyrobeno toto víno.  Po chvilce blaženého snění otvírám oči a je mi velmi líto těch žen, na které se testovací balíček nedostal. Bylo mi velkou ctí a potěšením spolu s rodinou tyto dobroty otestovat a za sebe vřele doporučuji. Ochutnejte!

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account