… která mě baví 🙂
Začátkem mého blogu bych vás ráda uvedla do situace. V 6. třídě základní školy mi byl ze zdravotních důvodů na pár let zakázán tělocvik – řeknu vám byla to úleva – jsem děsný nemehlo a sport (jakýkoliv) mi nikdy nešel a asi i díky tomu mě nikdy žádný nechytl… Na střední škole jsem byla ve třídě se samými kluky – tělocvik se opět nekonal, resp. konal stylem sezením na lavičce, když kluci hráli každou hodinu fotbal – vůbec jsem se nebránila 🙂 Na vejšce mě 2 semesrty taky nevytrhly… I když ten tenis, na který jsem 1 semestr chodila je nezapomenutelný pro mě a myslím i pro trenéra 🙂 Ten jediný mě celkem bavil, ale JAK mi to nešlo – to byste museli vidět, jen málokdo u toho umí dělat piruety 😀 A díky absenci prostorového vidění (oční vada) to byla teprve sranda… Jeden čas jsem sem tam zašla do fitka, skončilo to natrženým tricepsem 😀 A tak dál…
Sport pro mě nikdy nebyl koníčkem a spíše jsem to brala jako ztrátu času 🙁 Vyzkoušela jsem ledasco, převážně ve spojením se snahou o snížení váhy – všechno vydrželo maximálně pár opakování a byl nadšení konec. Dnes už vím, že to bylo proto, že to nebyl ten správný sport pro mě.
Letos na podzim jsem při návštěvě u kamarádky slyšela nadšené povídíní o Hot yoze (hot yoga je yoga cvičená při cca 40°C). A když to teda je tak super, rozhodla jsem se, že to hned druhý den vyzkouším. Druhý den ráno bylo mé nadšení stále tu 🙂 (nejen pro mě to bylo s podivem :-)). Zaklikla jsem si tedy online rezervaci, sbalila tašku a vyrazila jsem. Náležitě poučena kamarádkou jsem věděla, že tam člověk propotí málem i to co s sebou nemá, vzala jsem tedy lehké oblečení, ručník na cvičení, ručník na pot, ručník na utření po umytí, ručník na vlasy, … 🙂 (po cvičení je pak plná pračka :-)). A bylo to opravdu ÚPLNĚ SUPER! Propotila jsem opravdu vše, oba ručníky na cvičení se daly ždímat o kraťasech a tílku nemluvě. Naštěstí jsem se v šatně před cvičením dozvěděla, že mám odložit pro jistotu spodní prádlo – bylo by taky úplně mokré. 🙂 Večer po mé první lekci a druhý den ráno, jsem měla divný pocit – něco bylo jinak – moje záda! Po delším pozorování jsem zjistila, že yoga asi fakt funguje okamžitě – při chůzi i při sezení jsem měla záda absolutně rovně, aniž bych se o to nějak vědomě zasluhovala. A to byl ten impuls proč jsem si tento sport zamilovala.
Chodím teď na lekce Hot yogy i na lekce bez vyhřívání a pokaždé se moc těším až půjdu příště. záda už  mi jako prkno nedrží, ale už tolik nebolívají jako dřív. A hlavně – cítím se báječně!!!
A dalším velkým plusem byl fakt, že jsem se díky centru, kam na yogu chodím, dostala k výživové poradkyni, která dělá skutečné výživové poradenství. Výsledkem cvičení a zdravé stravy (bez diety!!!) je konečně ten efekt, kterého jsem nikdy žádným pohybovým pokusem nedosáhla.
Pojďte taky zkusit yogu – je skvělá! Člověk si u ní protáhne svaly a úžasně zrelaxuje! Mojí nejoblíbenější polohou je poloha mrtvoly 🙂 – na konci každé lekce si člověk lehne a relaxuje – to miluju 😉
Nikdy bych nevěřila, že bude cokoliv spojené s pohybem, co mě bude bavit a naplňovat.
Takže “Nikdy neříkej nikdy” zase jednou vyhrává na plné čáře.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account