169

Dnes jsem si přečetla příspěvek, jak ŽENY S.R.O. pomáhají dětem (samozřejmě vím, že nejen jim). Nedalo mi to a rozhodla jsem se podělit o svou zkušenost s pomocí druhým. Měla by to být samozřejmost – pomáhat ostatním – ale bohužel realita je jiná.
V době okolo Vánoc běžely v televizi reklamy organizace UNICEF s tím cílem, abychom pomohli dětem v Africe. Stávalo se mi, že jsem ty reklamy buď kolikrát přepla nebo odešla pryč, protože jsem měla rychle slzy v očích, stačí mi pohled na trpící děti a jsem v koncích. Zvlášť teď, když jsem i já matka. Vždy jsem byla citlivý člověk, ale nyní o to víc. Načetla jsem si hodně informací o tom, jak pomoci a nakonec jsme se s manželem rozhodli, že taky přispějeme aspoň málem. Bohužel penězmi poslední rok a půl opravdu neoplýváme, spíše naopak, ale i tak se snažíme vše dělat tak, abychom mohli měsíčně poslat 220 Kč. Díky této částce totiž dostanou dvě podvyživené děti v Africe terapeutickou výživu. Ruku na srdce – kolikrát utratíte takovou částku za hlouposti? A přitom tak málo stačí k tomu, abyste někomu jinému mohli zachránit život, nebo ho mít alespoň lepší. 
Vím, že se najdou i tací, kteří budou tvrdit, že si nemůžu být jistá, kam ty peníze jdou a že třeba skončí v nesprávných rukách. Ano, vím, že se to stává a vadí mi to, ale jednoduše věřím tomu, že právě tato organizace je dobrá. Přece jen ve světě působí již pěknou řádku let a hlavně – jdou vidět výsledky jejich práce. A to je pro mě důležité. Zároveň si také uvědomuji, že i v našem státě je hodně lidí, kterým by se tato pomoc taky hodila, ale z nepopsatelného důvodu jsme se nakonec rozhodli takto.
Tímto článkem jsem chtěla pouze upozornit na to, že opravdu stačí málo k tomu, aby člověk udělal dobrý skutek. Nemusí jít přímo jen o finance, je mnoho způsobů, jak pomoci druhým.
Důležité je to udělat, ne jen nad tím uvažovat či to oddalovat.
A věřte mi – ten pocit, že jste pomohli, je nepopsatelně krásný! 🙂
Vaše věrná Míša 🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account