106

Argentínsky filmový príbeh o dvoch spriaznených dušiach, ktoré zažívajú mnoho prevtelení. Príbeh o láske, živote. Rodíme sa a umierame. Umierame a rodíme sa. Nekonečný cyklus… Nádherná hudba, krásne dialógy, tento film je meditáciou o živote a láske…….
“Nemužu se Tě dotknout, nemužu Tě políbit. Pro tebe je to snadné, jsi duch.. neřídiš jse časom a prostorem.. netoužíš…………. Není to tak snadné, Leopoldo – stýská se mi. Chybí mi tvé tělo. Chybí mi řízeň. Touha. Sny. A přesto se bojím, že to budu všechno zase zažívat, .. a pak to zase všechno stratím… Jsem nedokonalá duše. Musím se pořád hodně učit…. Pokud se nemužeš učit tady, tak kde jinde? V životě Leopoldo, v životě….” “Buď se vrátime.. nebo využijeme naše poznáni někde jinde.. ” Zdálo se mi, že jsem několikrát zemřel během jednoho života.. Jednoho dne zemřel Oskar pilot.. narodil se Oskar invalida. Také jeho čas za chvíli vyprší – a Oskar, kterého znáš se znovuzrodí – a bude jiný než všichni předchozí – a přesto stejný… Všichni mě něco naučili.. Existuje během jednoho života mnoho úmrtí a zrození? Během takzvaného našeho jediného života? Pokud ano – tak nezažívame jednu smrt – ale mnoho. Mnoho úmrtí, z nichž se opět rodíme – přichází s každou naši životnou změnou. Každá změna je jako smrt, která dělá prostor pro nový život. Dokonca i naše údajně poslední změna. A to je omyl – to je jen další přechod….” Naše duše se vzájemně milují – bez ohledu na těla… Bez snu jsme jen hromada vnitřností a strachu,.. Bez snu jsme jen pytel hoven…. Už si také zapoměl, jaké je to cítit lásku? Proč by to mělo být něco speciálního? Láska je jedinou možnou životní cestou….”
Čo sa máme naučiť v tomto živote prostredníctvom vzťahov? Filmový argentínsky príbeh – “Neumírej, dokud mi neřekneš, kam jdeš” – je nádhernou meditáciou o živote, milovaní, smrti, nekonečnej láske…… Rachel a Wiliam sa stretávajú v mnohých životoch. Rachel ale v ďalšom živote na svojej púti nepokračuje. Akoby sa bála bolesti, ktorú jej priniesol predchádzajúci život. Nechce sa znovu narodiť. Sny. Túžby. Očakávania. Bolesť. Strata. Nekonečná láska k Wiliamovi ju ale opäť privedie k jeho životu. Wiliam – v ďalšom živote Leopoldo – ostáva najskôr zmätený z krásnej Rachel, ktorá sa mu zjavuje a sprevádza ho na jeho ceste. Obaja sú schopní sa od seba mnoho vecí naučiť a prekročiť svoje hranice, aj keď za nie ideálnych podmienok. Krásna hudba. Dialógy, ktoré vyrážajú dych. Vážnosť vystrieda občasný vtip. Jednoducho film, ktorý stojí za to, aby ste si ho pozreli 🙂 Odporúčam aj ďalšie videá, či filmy, ktoré sú zverejnené na youtube od Taraka…
Príjemné pozeranie:-) 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account