Festivalová sobota byla ve znamení slavnostního ukončení letošního, již 37. ročníku, Novoměstského hrnce smíchu. Vyhodnocení výsledků a předání cen proběhlo v sále Kina 70 v 17.30 hodin. Po skončení slavnostní ceremonie zde proběhlo i Setkání s Jiřinou Bohdalovou. Jednalo se o pořad oblíbené herečky a zároveň setkání s patronkou festivalu trochu jinak, než jen prostřednictvím jejich rolí. Na slavnostním zakončení festivalu se objevila řada známých tváří z filmařské branže, členové festivalové poroty, podporovatelé i mecenáši festivalu a nechyběli ani osobnosti společenského života regionu a kraje. Potkat jste u nás mohli například herečku Ivanu Chýlkovou, psychologa a scénáristu Lubomíra Smékala, legendu českých kameramanů Františka Němce, režiséry Milana Cieslara a Ivo Macharáčka, komika a baviče Josefa Aloise Náhlovského a další. V sále kina zasedli i představitelé společenského života v regionu a kraji: hejtman Královéhradeckého kraje a senátor Lubomír Franc, starosta Nového Města nad Metují Petr Hable, místostarosta Nového Města nad Metují Michal Beseda atd. Moderace závěrečného galavečera se ujal Michal Jančařík.

Ve 14. 30 hodin proběhlo na terase Kina 70 zábavné odpoledne s firmou  HALLA.  Dům dětí a mládeže Stonožka zde představil mažoretky a předvedl různé taneční kreace.  V 15 hodin zahrála pro dobrou pohodu náchodská kapela Swing Sextet. Mezi  15-16 hodinou projela kolem Kina 70 spanilá automobilová jízda – koncernu IFA. V 16 hodin zahrála na terase kapela Josefa Aloise Náhlovského Kozí Bobky, kde se představil J. A. Náhlovský samozřejmě i v roli baviče. 
“Novoměstský hrnec smíchu je pro Královéhradecký kraj tradiční akcí. Není to jen záležitost v regionu Nového Města  nad Metují, ale má důležitost i nadregionální. Tento festival je známý po celé České republice. Řadíme jej mezi tzv. rodinné stříbro  v rámci kulturně – společenských akcí v Královéhradeckém kraji. Organizátoři se, myslím, mohou do budoucna plně spolehnout nejen na moji osobní podporu festivalu, ale i na celkovou podporu ze strany Královéhradeckého kraje.” komentuje  Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje, člen senátu PČR.
Ivana Chýlková vyhlašovala jednu z cen a to Cenu herecké asociace, která byla udělena Romanu Štabrňákovi za osobitý komediální přístup k řadě televizních rolí. Protože však nemohl osobně převzít cenu, převzala ji za něj v zastoupení Ivana Chýlková, která hraje jeho divadelní manželku. Rozhovor s Ivanou Chýlkovou čtěte zde:
Jaký je váš vztah k filmovým festivalům?
Festivaly mám velmi ráda, protože když tam jedu na delší dobu, tak mám možnost vidět i spoustu filmů, na které jinak během roku nemám čas. Festival je pro mě koncetrovaný filmový čas.
Kam si dáváte festivalové ceny?
Všechny jsem měla doma na krbu. Potom jsme se stěhovali. Dala jsme je do krabice a uložila na chalupě na půdu. Tam zůstaly až do okamžiku, kdy po mne chtěli fotografování právě s těmito cenami. Tak jsme jich pár vytáhla a ty zůstaly po chalupě. A zbytek je stále v těch krabicích…
Na jakém zajímavém projektu jste v posledním období pracovala? 
Teď jsem poprvé dabovala film. V dabingu nemám ambice a tento obor mě nebaví. Říkala jsme si, když už dabovat nějaký film, tak aby byl kreslený nebo animovaný. A to se mi splnilo. Dabovala jsem ve filmu Mimoňové 2. 
Jaké máte plány na léto a divadelní prázdniny?
Já jsem herečka, která v létě nehraje a má prázdniny. A o prázdninách zůstávám v Čechách. Všichni jezdí v létě do zahraničí a já mám pocit, že Čechy patří jenom mně.
 
Odborná porota udělila tyto ceny:
CENU FITES  ZA NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ 
Miroslavu Krobotovi a Lubomíru Smékalovi za scénář filmu Díra u Hanušovic 
CENU ZA VÝTVARNÝ POČIN
Janu B. Střítežskému za kameru filmu Díra u Hanušovic
CENU ZDEŇKA PODSKALSKÉHO za nejvýraznější výkon mladého tvůrce
Marii Málkové za herecký výkon ve filmu Fotograf
CENU ZA NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON
Simoně Stašové za výkon ve filmu Život je život
CENU ZA NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON 
Martinu Stránskému za výkon ve filmu Intimity 
CENU ZA NEJLEPŠÍ REŽII
Petru Nikolaevovi za režii filmu Vybíjená 
HLAVNÍ CENU FESTIVALU – ZLATÝ PRIM
v kategorii nejlepší televizní komedie filmu Kdyby byly ryby 
HLAVNÍ CENU FESTIVALU – ZLATÝ PRIM 
v kategorii  nejlepší filmová komedie filmu Život je život
 
Kromě cen odborné poroty byly uděleny tyto ceny:
 
CENA HERECKÉ ASOCIACE
Romanu Štabrňákovi za osobitý komediální přístup k řadě televizních rolí 
CENA DIVÁKŮ NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU 
Filmu Hodinový manžel režiséra Tomáše Svobody  s 28,33
procenty naměřeného smíchu během  soutěžní projekce 
CENA POŘADATELŮ 
Viktoru Preissovi za nezapomenutelné role v českých filmových a televizních komediích
 
Sekce STUDENTSKÝ SMÍCH
NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU 2015 UDĚLUJE:
 
HLAVNÍ CENU STUDENTSKÝ SMÍCH
v kategorii nejlepší studentské dílo filmu KAUZA PERNÍK v režii Pavla Jindry 
HLAVNÍ CENU – MLADÝ PRIM v kategorii nejlepší filmová komedie filmu
ŽIVOT JE ŽIVOT v režii Milana Cieslara 
HLAVNÍ CENU – MLADÝ PRIM 
v kategorii nejlepší televizní komedie filmu KDYBY BYLY RYBY v režii Jana Prušinovského
 
Zdroj: Novoměstský hrnec smíchu. www.hrnecsmichu.cz
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account