Michaela nám doporučuje divadelní hru Bez předsudků! Máte vy nějaké tipy na skvělé divadelní představení?

Bez předsudků….
Bez předsudků je divadelní představení, které jsem zhlédla tento čtvrtek 2.4.2015 v Divadle Kalich, na Šantovce v Olomouci.
Bylo nás šest… nadšenců. Fana, Katka, Mira, Kamila, můj muž a já. Celý večer pro mě byl překvapením, nevěděla jsem, na jaké představení jdeme a jak bude odpoledne probíhat. To, že jdeme do divadla, jsem se dozvěděla asi o dva měsíce dříve, v únoru. Můj muž to zařídil na plese v trošku podnapitém stavu, takže si to vlastně ani nepamatoval. Je jedno jak to zařídil, divadlo miluju a nebyla jsem tam spoustu let, takže jsem se hrozně těšila. Co vám tím chci říct… Jít tam jsem si přála už hrozně dlouhou dobu, tak jsem si ho prostě přivolala do života. 🙂 Nemohla jsem se dočkat. Jeli jsme o něco dříve a dali si večeři v restauraci Lobster, z jídelního lístku jsem si vybrala boloňské těstoviny, tedy abych byla přesná… Pappardelle BOLOGNESE. Exkluzivní jídlo. Bylo to to nejlepší „ragú z hovězího,“co jsem kdy jedla.
Odpočítávala jsem minuty do začátku představení. A potom to přišlo, odložili jsme kabáty a šli si sednout na sedadla. No výborně, sedadlo č. 13. Už teď jsem věděla, že se budu dobře bavit, třinácka je moje šťasté číslo. Dobrá, tak jsem si sedla a celá natěšená čekala.
Najednou se zhaslo světlo, wow už to začne, znovu se rozsvítilo a na scéně se objevili Pavel Zedníček a Jana Paulová. Scéna začínala tím, že seděli na manželské posteli v motelu Rohlik a vedli spolu rozhovor. P. Zedníček jako Diego, velký šéf a Jana Paulová jako Fiona, jeho sekretářka. Jeli spolu na pracovní cestu a Fiona ztratila klíče od auta. Diego ji vysypal kabelku na postel, aby je našel. Do toho začal Diego řešit, proč mají ženy v kabelce takový „bordel,“ čili spoustu nepotřebných věcí jako tunu posmrkaných kapesníčků, baterku, holítko, klíče s mořským koníkem – od letního sídla, klíče se sáňkami – od sklepa. Na to se propíralo téma, říci pravdu či lež svým drahoceným protějškům. Diego své Julii a Fiona svému Albertovi. Vždyť pravdě nikdo neuvěří, že ztratili klíče od auta a teď spolu sdílí společný pokoj s manželskou postelí na noc v motelu. Takže oba svým protějškům mlžili.
Diego se svěřuje, že neměl s Julií sex tři měsíce a že má rád sex v kuchyni. Fiona si představuje sex v místnosti plné zrcadel. Do toho Diego tvrdí, že je naostro a proto se svléká pod pokrývkou, zanedlouho se ukáže, že má oblečené tygrované spodky, které získal na benzince. Dovedete si představit Pavla Zedníčka jen v tygrovaných spodkách a v černých ponožkách vytažených pod kolena, jak předvádí psí kusy? Já do této chvíle ne. Když si na to vzpomenu, mám úsměv na rtech.
Dostávají se od secesního svícnu až po plynovou lampu. Prostě boží. Fiona používá věšák na šaty místo vibrátoru. Ukáže se, že se holili ve stejnou dobu. Padnou zde slova jako masturbace, porodní bolesti, menopauza, předčasná ejakulace, prostata. Probírají, jestli je lepší delší vztah nebo krátký rychlý sex. 😀 Zda v nás vidí muži děvky, když si nás představují v síťovaných punčocháčích a kozačkách. Výlet do sexshopu. Virtuální sex spojený s elektrody v uších. Scény z různých filmů jako je Devět a půl týdne. Tantra, sex po telefonu. Ano už chápu ten název – Bez předsudků.
Vše končí tím, že Fiona klíče má, ale v zadní kapse na zip a celou dobu to tajila, přiznává to Diegovi. Diego vylítne jako naštvaný, ale jen proto, aby Fioně ukázal, že má schované náhradní klíče v saku. 😀 Prostě mazec. Nakonec si padnou do náruče.
Jana Paulová jako Fiona naprosto exceluje v postelových scénách, znáte z Kameňáku, že jo? 🙂 Pavel Zedníček ukazuje, že je i ve svých letech v perfektní formě, mimochodem Paulová na svůj věk vůbec nevypadá a má exkluzivní postavu. Oba skvělí herci. Jsem z toho nadšená.
V šatně Katka poznamená: „Tak takhle mi špatně ze smíchu ještě nebylo.“ A má pravdu. Při závěrečném potlesku se Paulová a Zedníček museli několikrát vracet na scénu. Tak moc se to všem líbilo. Když vycházíme ze Šantovky, podotkne Mira: „Oni se tam válijou v posteli a tady sněží“ 😀 😀 No to už jsem šla do kolen. Prostě prima den s bombózním zakončením.
Všem ženám i neženám divadelní představení Bez předsudků vřele doporučuji. 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account