Newsletter Jany LeBlanc inspiroval Red.Miky k zamyšelní. A jak anonymitu vnímáte vy?

Milé ženy,
dnes mne k napsání článku přiměly věty naší skvělé Jany LeBlanc, který se týká anonymity a věcmi s ní spojenými. Proč třeba volí raději kafe ve Starbucksu než někde jinde, kde by sice mohla dostat lepší kvalitu, ale jde o přístup a o to, že na její kávě je napsané její jméno. Je to krásné, neznám to, ale ten nápad se mi zdá opravdu úžasný. 🙂 Káva přímo pro osobu, která si ji objedná. Amazing! 🙂

Dále pak píše i o tom, že by bylo fajn, kdybychom i my, ženy zde na webu, nebyly až tak schované za obrázek ženy či něco jiného. V mnohém s ní souhlasím a má pravdu, že je vždy lepší znát obličej daného člověka, protože víme, jak vypadá a jaké emoce v nás třeba vzbuzuje. Jenomže pak je tady i ta druhá strana, ta negativní. Některé z nás (zatím i včetně mě – píšu zatím, protože možná jednou to bude jinak) mají špatné zkušenosti s tím, že své profily někde zveřejnily a byť ze začátku bylo vše v pořádku, tak časem se stalo to, že toho někteří lidé zneužili a to různými způsoby. Mně se třeba tohle stalo a od té doby jsem na internetu pod přezdívkou a bez fotky. Jednoduše mám strach, aby se minulost neopakovala. Věřím, že se tak snad nestane, ale … Jsou totiž věci, o kterých píšu otevřeně a o kterých lidé z mého nejbližšího okolí, včetně rodiny, neví a zatím nenastal čas, aby o tom věděli.

A jelikož se ŽENY s.r.o. stále rozšiřují do širšího povědomí veřejnosti (za což jsem ale moc ráda), tak je větší možnost, že by mě tady někdo poznal a pak by přišel kolotoč vysvětlování a do toho se mi moc nechce. Jsou to totiž mé soukromé věci, které mě třeba trápí, o kterých se s vámi tady dělím, ale mé okolí o nich neví a ani by je nenapadlo, čím si třeba zrovna procházíme. Jsou věci, které si musíme vyřešit my sami a nechci být ovlivněná tím, co řekne okolí (jelikož já jsem v některých oblastech velice ovlivnitelná).
Samozřejmě se najdou i tací, kteří jsou třeba jen stydliví, tak jsou v anonymitě. A pak je třetí skupina, která se “schovává” za obrázek, protože má od začátku nekalé úmysly. Tyhle lidi nechápu a nikdy nepochopím.

Ale doufám, že zde na Ženách nejsou!
Tady tedy vidíte mé důvody, proč zde nemám fotku. Své příběhy, které píšu, jsou však opravdu z mé hlavy a tak, jak je cítím nebo jaký mám k nim postoj. Nic smyšleného, to určitě ne. Byť se tady cítím velice dobře a jako součást krásných lidí, kteří zde jsou, tak ten strach se “ukázat” je zatím větší.

Možná až vyřešíme ty těžkosti, které máme, tak potom vám vyjevím svou tvář, ale zatím nenastal ten čas.
Mějte se krásně, moje milé ženy. 🙂
Vaše Míša

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account