3706

Spousta lidí tuto dívku nezná a ani já donedávna nevěděla, kdo tahle Amanda vlastně je. Moje kamarádka mi jednou s nadšením pověděla, že četla knihu, kterou právě napsala Amanda Knox a zanechala v ní spoustu dojmů. Mám ráda kvalitní četbu a tak jsem neváhala a letěla na druhý den do knihkupectví.
Než jsem knihu otevřela, zjistila jsem si na internetu vše, co jsem o Amandě potřebovala vědět a teď se o to s Vámi podělím…
Amanda se narodila 9. července 1987 v Seattlu. Ve svých 20 letech roku 2007 se rozhodla studovat ve svém oblíbeném měste Perugii v Itálii. Trošku výstřední, naivní a střeštěná Amanda se nastěhovala do vily k dalším třem dívkám. Amanda si našla přítele Raffaela, se kterým byla pouhý týden, když se u nich ve vile stala ta osudová věc, která Amandě a jejímu příteli změnila celý život. Její kamarádka a spolubydlící, mladá britská studentka Meredith Kercher, byla brutálním způsobem zavražděna a znásilněna.
Všechna pozornost se okamžitě strhla na Amandu a Raffaela. Oba podstupovali dlouhé a hrubé výslechy. Nakonec je oba soud obvinil z vraždy, znásilnění a pomluvy. Vyšetřování zločinu zaujalo přední místa v titulcích zpravodajských stanic po celém světě a kolem Amandy se po jejím zatčení strhla doslova mediální bouře. Všude bylo vykresleno jak se vražda stala a jak moc musela Meredith trpět. I teď zpětně jsou na internetu stále články o jejich vině.
Ale pravda byla taková, že Amanda ani Raffael ve vile v dobu vraždy vůbec nebyli. Policie si na ně zasedla a spoustu forenzních důkazů znehodnotila. K soudu se jako svědci dostali i lidé, kteří vypovídali úplné blbosti, jen aby podpořili obžalobu. Na podzim roku 2011 odvolací soud oba zprostil obvinění s odůvodněním, že důkazy proti nim jsou pochybné. Ztratili 4 roky života kvůli nedorozumění.
O rok později napsala Amanda Knox knihu: Čekám, až mě vyslechnete. Vzpomínky.
Kniha je plná emocí, vysvětlení, popisování toho, jak se vše odehrálo, jak to vše prožívala ona i její rodina. Jsou v ní i fotografie. Během pár dní jsem ji měla přečtenou. Dá se říct, že vše co prožívala Amanda, jsem při četbě prožila s ní, bezmoc i radost.
Je to úzašně napsané a všem, co si chtějí přečíct knihu podle skutečné události, vřele doporučuji. 🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account