Dnes si připomínáme smutné desáté výročí od smrti této oblíbené televizní hlasatelky, moderátorky i občasné herečky paní Mileny Vostřákové.

Milena Vostřáková se narodila 2. března 1934 v Praze. V roce 1959 debutovala na filmovém plátně, kdy ztvárnila menší roli ve snímku Jiřího Krejčíka Probuzení. V roce 1964 hrála také v komedii Františka Filipa Tři chlapi po roce a po listopadu 1989 ji režisér Milan Šteindler obsadil do televizního filmu Maestro.

V letech 1957 až 1969 pracovala v Československé televizi. V tomto roce po výhře československých hokejistů nad Sovětským svazem v televizi řekla, že normálně pije urologický čaj, ale dnes připije vínem našim hokejistům, protože „jde o vítězství nejen sportovní, ale i morální“. Z toho důvodu musela v době normalizace z Československé televize odejít, na televizní obrazovky se vrátila v roce 1990,

Po ukončení dráhy televizní hlasatelky moderovala spolu s kolegyněmi pořad Dámský klub na rádiu Frekvence 1, později přešla do Českého rozhlasu 2 Praha a uváděla různé kulturní akce či módní přehlídky, jak o tom loni hovořila v pořadu Všechnopárty Karla Šípa. Se svými bývalými televizními kolegyněmi spoustu let připravovala oblíbené stolní kalendáře s recepty známých osobností. Byla spoluautorkou knížky Tak a je to! aneb Dámy, nejste na to samy, obsahující užitečné rady pro zdraví, vaření a pohodu v domácnosti.Byla dvakrát vdaná první manžel vážně onemocněl a zemřel, měla jednu dceru. Milena zažila tři těžké autohavárie, při jedné z nich byla těžce zraněna a strávila tři měsíce v Kladrubech a rok a půl byla upoutána na lůžko. Nikdy ale nezatrpkla, jezdila po zájezdech a moderovala.
Těžký zápal plic způsobil selhání organismu a Milena Vostřáková 7.7.2011 ve svých 77 letech zemřela.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account