Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce, ale také pro některé lidi velmi stresujícím obdobím. Mám pro vás patero doporučení pro radostné a usměvavé Vánoce.
 
TIP Č. 1: OZDOBTE SI SVŮJ DOMOV VE VESELÝCH BARVÁCH
Zima je nejchladnějším obdobím roku, a proto je dobré do našich domovů dát energii tepla a ohně /zapalování svíček a krbu, vánoční osvětlení, výzdoba v barvách zlaté, červené,  sytě růžové nebo fialové/. 
DOPORUČENÍ:  Hlavní zásadou Feng Shui  je rovnováha, proto pokud použijete moc ohně, tak může v prostoru dojít k nevyváženému prostředí tzn. nastanou emocionální výbuchy nebo hádky.  Doporučuji tedy zvolit kolem sebe i chladnější barvy jako např. modrá, stříbrná, bílá nebo šedá. Energie bude tak vyrovnaná.
 
TIP Č. 2: VYTVOŘTE SI USMĚVAVÝ STROMEČEK
I stromeček se na vás může usmívat.  Jak? Dekorujte ozdoby na vánočním stromu tak, aby vytvářely úsměv spolu s větvemi. Smutek mohou podvědomě evokovat větve visící dolů.
DOPORUČENÍ:  Zaměřte se nejvíce na výzdobu stromku v úrovni očí, protože ty vnímáme nejvíce.  Není nutné dávat na stromeček všechny ozdoby, které máme doma.   Zkuste se nejdříve před vánočním zdobením trošku zastavit a zamyslet, vyřadit ozdoby, které nemáte až tak rádi. Přece si nezkazíte příjemnou atmosféru Vánoc dívání se na postavičku od hádavé sousedky, kterou vám dala minulé Vánoce.
 
TIP Č. 3: UKLÍZEJTE  S ÚSMĚVEM
Proč před Vánocemi tolik uklízíme?  Protože nečistíme pouze prostor kolem sebe, ale také očišťujeme i sebe. Jsme s prostorem propojeni, ať chceme nebo ne, odrážíme jeho stav. Svůj dům či byt je proto před Vánocemi dobré zbavit nepotřebných a rozbitých věcí, abychom udělali místo novému a čistému.
DOPORUČENÍ:  Sledujte, jakému úklidu věnujete největší pozornost, a zda-li to není jen únik před úklidem jiným. Vše by mělo být v rovnováze, a proto si i při úklidu najděte čas na úklid v emocích.
 
TIP Č. 4: DARUJTE RADOSTNÉ DÁRKY
Ne vše se hodí věnovat darem. Věnujete-li dárek se špatným symbolem, tak můžete nevědomě a neúmyslně ovlivnit vztah s daným člověkem. Pokud darujete např. ostré předměty, může to mít vliv do budoucna na váš vztah s danou osobou. Vaše vztahy mohou být „na nože“, symbolicky rozetnou pouto, vztah, který s dotyčnou máte.  Pozor tedy na nože a sekáčky, protože ty rozdělují lidi a rozbíjejí přátelství.
DOPORUČENÍ: Předtím než koupíte někomu dárek, tak je dobré se zamyslet, jakou symboliku se chystáte předat. Má dar přátelskou nebo agresivní energii? Pohladí nebo poraní? Jde o rychlé a jednoduché otázky, které pomohou okamžitě zjistit, zda se jedná o dobrý dárek.
 
TIP č. 5 JMENOVKY S ÚSMĚVEM
A na závěr mám pro vás DOPORUČENÍ,  jak letos zabalit dárky jinak. Vyberte usměvavé fotky lidí, které chcete obdarovat a dejte je jako jmenovku na dárky. Dáváte tak usměvavý dárek.
 
Ať jsou vaše svátky ty nejkrásnější a plné radosti
 
Olga
Žena milující Vánoce a chvíle s přáteli
Specialistka na harmonický prostor
 
www.olgabu.cz
https://www.facebook.com/olgabu.cz
 
POKUD SE CHCETE DOZVĚDĚT VÍCE PRO VÁŠ BYT A PROSTŘEDÍ KOLEM VÁS, PŘIPOJTE SE NA FACEBOOK, KDE KAŽDÝ DEN ZVEŘEJŇUJI  RADY A TIPY NEJENOM NA VÁNOCE.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account