Taky máte stále pocit, že den má mít minimálně 48 hodin, spíš více a že vám život protéká mezi prsty? Rodina, práce, povinnosti, stále dokola to samé. Pocit, že jen přežíváte nikoli prožíváte každý den naplno? Zde je mým 5 tipů a než upadnete do deprese, nebojte, taky mi to občas nevyjde 🙂
Chvalte se
Pomáhá mi, když si před usnutím zopakuji pár věcí, které se mi za ten daný den povedly. Mohou to být úplné prkotiny, ale i když vše jinak vyznívá negativně, vždy se je za co pochválit. Jak známo, málokdy to udělá někdo jiný…A hlavně, rázem vám to zlepší náladu.
Usmívejte se
Ano, vím, že jste to slyšely už stokrát a není to nic objevného, ale funguje to. Dokonce i když vám do smíchu vůbec není. Je to zajímavé, ale okolí na úsměv opravdu reaguje, mám to vyzkoušené!
Berte sebe i ostatní s humorem
Nic není tak horké a jestliže dokážeme v životě jednat s humorem, vše je rázem snažší. Jistě, namítnete, že při obchodním jednání se těžko začnete naplno řehtat nějaké poznámce vašeho partnera, ale co si ho představit v jiné situaci. Koutky vám samy vyskočí nahoru a budete se cítit líp…
Vypněte
Stará známá fungující pravda, když máte pocit, že už nezvládáte vůbec nic, věci a starosti se na vás hrnou ze všech stran, chce to opravdu vypnout a byť se to zdá jako šílená rada, je to to nejlepší co v danou chvíli můžete udělat. Stačí se jít na chvíli nadýchat čerstvého vzduchu nebo si zazpívat v koupelně, každému dle jeho libosti. Věřte, funguje to!
Dělejte si „dobře“
Většina z nás je na tom podobně, pořád se točíme kolem našich blízkých, opečováváme je a oprašujeme a co my? Vy sama nejlépe víte, co vám dělá radost. Vyhraďte si proto čas určený jen vám a dělejte, co vás baví a těší. I vaše okolí musí chápat, že jste taky člověk a ne stroj. Jestliže to budete dělat pravidelně, bude vám líp a máte se na co těšit.
A na konec… toto není tip, ale rada a přání vám všem – buďte s takovým partnerem, který vám toto umožní. Proč? Jednoduše proto, že si to zasloužíte! A jestli ho nemáte a ani po něm netoužíte, je to o to snažší.
Je to jen na vás!
 
Katka
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account