77

Mezinárodní den architektury jako takový je oficiálně stanoven na první říjnové pondělí, které vychází právě na dnešní den.

V České republice a lokálně na Slovensku však neslavíme pouze jeden den, ale celý týden architektury. Spolek KRUH prostřednictvím festivalu umožňuje široké veřejnost nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jim přibližují zajímavosti z jejich čtvrtě, bydliště i širšího okolí. 

Den architektury není jen o architektuře a urbanismu, ale i širších souvislostech, které stojí na pozadí vzniku každého domu, parku, čtvrtě či města.

Festival se koná každoročně průměrně v 85 městech a obcích či místech, a to během více než 350 akcí během jednoho týdne. V roce 2019 padl historický rekord, kdy se akce zúčastnilo 102 měst, z toho 18 ze Slovenska auskutečnilo se 360 akcí.

Letos spolek KRUH nachystal již 10. ročník festivalu, do kterého se přihlásila více jak stovka českých a slovenských měst, naplánováno bylo na 350 různých akcí. Bohužel vzhledem k nastalé situaci musela být spousta akcí zrušena či přizpůsobena právě nastaveným pravidlům.

Spolek KRUH se věnuje propagaci architektury. Vznikl jako dobrovolný spolek studentů pražské Akademie výtvarných umění na Škole architektury v roce 2001, v reakci na nedostatek informací o současné architektuře. Hlavním cílem projektu Kruh je pokusit se veřejnosti představit kvalitní a současnou architekturu, otevřít ji pro smysluplnou diskusi a umožnit dialogy mezi autory a obyvateli měst a obcí.

Více o celé akci najdete zde: https://www.denarchitektury.cz/program/

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account