80

Podstatou každého profesního setkání je příležitost k osobnímu setkání lidí vynikajících ve svých profesích, kteří poskytli rozhovory internetovému profesnímu magazínu Best of. Nejinak tomu bylo i v případě v pořadí již 5. profesního setkání, které se konalo 11. 6. 2013 ve 12:00 hodin. Původním místem konání měla být restaurace Žofín Garden na pražském Slovanském ostrově. Řízením osudu a kvůli zvednuté hladině řeky Vltavy se místem konání nakonec staly prostory ZOOM Unigue Place v Kongresovém centru na Vyšehradě s famózním výhledem na Prahu.
O svižný průřez hudebními žánry a nástroji se postarali šansoniérka Renata Drössler v doprovodu pianisty Václava Tobrmana, zpěvák Ondřej Ruml, trumpetista Vlado Kumpan, na skotské dudy zahrál Václav Rout a s kapelou AloTrium vystoupil houslista Michael Hejč.
Hosté si po celý čas mohli prohlížet rozličné profesní prezentace. Shlédnout výtvarné práce Renaty Olšové, bytový design Dany Maršálové, seznámit se s oblastí financí s ekonomem Pavlem Kohoutem, poradit se o daních s Daňařem roku 2011 a 2012 Petrem Frischem, astrologický koutek pro účastníky připravil Richard Stříbrný. Hosté si mohli popovídat o zdolávání osmitisícovek s horolezcem Radkem Jarošem u výstavy jeho fotografií , či nahlédnout do fotografického umění Jadrana Šetlíka. Záchranná zdravotní služba z Kladna nabídla přítomným mmj. i možnost vyzkoušet si resuscitaci. Ženy v podnikání přišla podpořit Eva Vašková se svým týmem a projektem ŽENY s.r.o. Automobily a vše okolo nich prezentoval Autosalon Klokočka, který vystavil nový model vozu Škoda Octavia a vozy značky AUDI a Volkswagen. Svůj prostor měl také chovatel Šimon Vorel, jenž je jedním z dodavatelů masa pro firmu O.C.G. Společně s šéfkuchařkou Stáňou Markovou z pražské restaurace Žofín Garden měli pod taktovkou velmi chutný brunch pro všechny hosty. Cinkot skleniček se zlatavým, růžovým či červeným mokem zazníval od degustačního koutku vinařství Chateau Lednice. Prostor dostala rovněž pánská móda – zakázkové krejčovství Mejta Zlín v čele s Jaroslavem Mejtou – a dámská móda Vici Fashion, kterou představila Světlana Jelenová. Zájemci o zjištění svého původu měli příležitost zapátrat po svých předcích u stánku věnovanému forenzní genetice a pohovořit s forenzním genetikem Danielem Vaňkem. Vyčerpávající program doplnily energetické nápoje SCHOCK, které nabídl k ochutnání Michal Bajaja.
V rámci 5. profesního setkání byl podpořen UNICEF ČR, na jehož podporu věnovali k zakoupení své knihy autoři Pavel Kohout, Sylva Lauerová, Eva Vašková, Karel Havlíček a Radek Jaroš. O projektu promluvila výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.
Jako již tradičně se pořadatelka rozhodla některého z profesionálů významně ocenit. Tentokrát jím byl moderátor setkání Petr Vichnar, jenž bude mít v letošním roce k oslavě další důvod a tím je blížící se šedesátka. „Stejně jako horolezec Jaroš zdolával svých čtrnáct osmitisícovek, určitým zdoláním profesních vrcholů byly pro Petra Vichnara čtrnáctery olympijské hry, které komentoval. Rozhodla jsem se zjistit, zda takovou kariéru ještě unese a podrobit ho zatěžkávací zkoušce. Pozvala jsem čtrnáct olympijských medailistů, kteří v čele s vlajkonošem přišli, aby pověsili moderátorovi svoje medaile na krk. Petr je samozřejmě unesl a současně se mu před očima promítly vzpomínky na všechny olympijské hry. Všichni vrcholoví sportovci mu tak dali současně najevo, že byl součástí týmu a že si jeho práce váží,“ dodává pořadatelka Michaela Lejsková, které se do poslední chvíle dařilo překvapení před Petrem Vichnarem utajit.
Petra Vichnara přišli ocenit tito olympionici: vlajkonoš české olympijské výpravy z Londýna 2012, badmintonista Petr Koukal, kanoista Jaroslav Volf (2004 Athény – bronz, 2008 Peking –stříbro), veslař Václav Chalupa (1992 Barcelona – stříbro), jachtařka Lenka Šmídová (2004 Athény – stříbro), veslař Oldřich Svojanovský (1972 Mnichov – stříbro, 1976 Montreal – bronz), vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová (1996 Atlanta – zlato, 2000 Sydney –zlato), veslař Pavel Svojanovský (1972 Mnichov – stříbro, 1976 Montreal – bronz), vodní slalomář Ondřej Štěpánek (2004 Athény – bronz, 2008 Peking – stříbro), hokejový brankář Jiří Holeček (1972 Sapporo – bronz, 1976 Innsbruck – stříbro), běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová (1998 Nagano – stříbro, 1998 Nagano – bronz, 2002 Salt Lake City – stříbro 2x, 2006 Turín – zlato, 2006 Turín – stříbro), hokejista Jan Klapáč (1964 Innsbruck – bronz, 1968 Grenoble – stříbro), skifařka Mirka Knapková (2012 Londýn – zlato), hokejový brankář Dominik Hašek (1998 Nagano – zlato, 2006 Turín – bronz), kvůli náhlé nemoci předávala jednu z medailí za hokejistu Martina Procházku (1998 Nagano – zlato) pořadatelka Michaela Lejsková. Ceremoniál uzavřela gymnastka Věra Čáslavská (1964 Tokio – zlato 3x, stříbro 1x, Mexico City – zlato 4x a stříbro 2x, 1960 Řím – stříbro), která se po čtyřtýdenním pobytu v nemocnici objevila poprvé na veřejnosti. „Ležela jsem s vyhřezlou plotýnkou a zlomeným obratlem, ale ne zlomeným duchem, dala jsem všechnu vůli do zlepšení svého zdravotního stavu, abych mohla přijít. Pozvání jsem přijala s nadšením, protože mám Petra velmi ráda a nápad mě nadchnul.“
Všichni olympionici své medaile pro tuto příležitost pouze zapůjčili. Petr Vichnar si však mohl ponechat dárek, který je světovým unikátem a jehož majitelem může být pouze držitel zlaté olympijské medaile z Mexico City – památeční vavřínovou snítku, kterou Věra Čáslavská dostala za své vítězství v roce 1968. Oceněný Petr Vichnar neskrýval dojetí a při svém poděkování dodal: „Takhle mě ještě nikdo nedostal, byl jsem úplně v šoku. Nejdříve mi přišlo nepatřičné, abych měl na krku medaile, o které jsem se nezasloužil já sám, ale pak jsem pochopil, co to gesto znamená a začal jsem si to užívat.“ K dárkům přibyl také jeden za profesní magazín Best of – zarámovaná fotografie Petra s manželkou, kterou při příležitosti focení pro jeho profesní rozhovor zhotovil fotograf Robert Vano.
5. profesní setkání se konalo za laskavé podpory Pavla Kohouta, ředitelepro strategii akciové společnosti Partners Financial Services a předsedy představenstva investiční společnosti Partners, člena Národní ekonomické rady vlády, ekonomického publicisty, autora a také fotografa. Projekt podpořil rovněž držitel titulu Daňař roku 2010 a 2011, jediný specialista na osobní daně a daňová řízení, majitel společnosti Pro Factum Consulting s. r. o. Petr Frisch, firma NO1 Lasch, distributor unikátních přípravků na podporu růstu a regeneraci řas zastoupená Miroslavem Opltem. Partnerem 5. profesního setkání byl též Autosalon Klokočka, který patří mezi největší autorizované prodejce vozů značek Volkswagen, Audi, SEAT a ŠKODA v České republice, je specialistou na prodej nových a ojetých vozů a nabízí svým zákazníkům profesionální servisní, nehodové a další služby. Dále firma O.C.G. s.r.o., tradiční dodavatel masa především z českých chovů a od malých farmářů s několikaletou historií, pod vedením Oldřicha Straky. Firma dodává čerstvé chlazené maso v kuchyňské úpravě do restaurací, firem i domácností nejpozději do 48 hodin od objednání. Dalším z významných partnerů profesního setkání byla společnost Zátiší Group, restaurace Žofín Garden. Poděkování patří majiteli, Sanjivu Surimu, a manažerovi restaurace Tomáši Větrovcovi a jeho týmu.
5. profesní setkání dále podpořili: Lubomír Rákos, majitel firmy na výrobu huminových látek AMAGRO, pánské zakázkové krejčovství Mejta Zlín, firma Al-Namura, spol.s.r.o. – nápoje SCHOCK, vinařství Chateau Lednice, butik Vici Fashion, projekt ŽENY s.r.o.
Mediální záštitu nad profesním setkáním převzali: agentura Klobouk film, magazín BYZMAG, portál Top Tep, lifestylový magazín TopLife, internetový magazín Doma.nova.cz, luxusní měsíčník Royal Report, magazín pro stylové muže Menstyle a Prague Leaders Magazine.
5. profesní setkání uspořádala Michaela Lejsková, šéfredaktorka a majitelka profesního magazínu Best of. Poděkování patří celému týmu, který z většiny tvoří kolektiv redakce magazínu.
 
Více na www.ibestof.cz
Foto: Jaroslav Tatek a Lukáš Hanušek

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account