Mezinárodní den zvířat datuje počátek své tradice do roku 1931, kdy byl založen ve Florencii jako úmluva ekologů, kteří chtěli upozornit na situaci ohrožených druhů. Od té doby jeho význam narostl, obsáhl všechny druhy zvířat a slaví se v mnoha koutech světa. 4. říjen byl vybrán, protože právě v tento den slavíme svátek Sv. Františka z Assisi, patrona všech zvířat.

Mezinárodní den zvířat nám připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našeho světa. Je také dobré si uvědomit, jak důležitou roli mazlíčci v našem životě mají. Pejsci, kočičky, křečci, králíčci, papoušci, rybičky, ježci, fretky a další zvířátka mají jednu věc společnou. Aby byl jejich život zdravý a šťastný, potřebují nejen lásku, ale také zodpovědný přístup svých páníčků. Měli bychom dbát na jejich zdravé stravování, dát jim dostatečný prostor pro jejich přirozené aktivity a věnovat jim každý den alespoň část svého času.

K oslavám Mezinárodního dne zvířat se každoročně připojují i zoologické zahrady napříč naší republikou, ty pořádají pro své návštěvníky komentované prohlídky, pro děti jsou připraveny soutěže a vědomostní kvízy.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account