Mezinárodní den přátelství, jak ho známe dnes, se začal oficiální slavit v roce 1958 v Paraguayi. Svoje počátky ale začal psát mnohem dříve. Tradice oslavy přátelství začala už roku 1935 ve Spojených státech amerických, kdy si lidé měli uvědomit roli přátel v našich životech. Poděkovat jim za přátelství, poklid a dobrou náladu. V tento den si měli vzájemně vyjádřit vděk a obdarovat se maličkostí. V USA to byly hlavně pozdravy ve formě kartičky, květu nebo náramku přátelství. 

O přátelství je třeba se starat a vážit si ho. Je potřeba mu po celou dobu obětovat i nějakou energii. Právě s blízkými přáteli zažíváme dobré i zlé časy, proto si je vybírejme s rozumem a citem.

Říká se, že mít jen pár dobrých přátel je víc než mít množství krátkodobých nebo povrchních kamarádství. Některé přátele potkáme jen v určitém období života a potom se cesty rozejdou. A to je v pořádku. Velmi příjemné je potkat přítele, kterého jste neviděli léta, ale i tak se s ním nebo s ní cítíte jako byste se vrátili zpět v čase.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account