Pomalu se nám blíží Vánoce, svátky klidu a míru ale také hojnosti. Málokdo z nás si umí představit, že by žil v těžkých podmínkách, zužovaný chudobou. Bohužel i v dnešní době je však extrémní chudoba velkým problémem pro část světové populace. 

A právě tento fakt dal v roce 2005 vzniknout Mezinárodnímu dni lidské solidarity, který připadá na dnešek – 20 prosince. Tento den nás doslova nabádá k tomu, abychom před touto skutečností nezavírali oči a i my se přidali do boje s tímto problémem. Jeho smyslem je podpora a uznání solidarity jako jedné z těch základních a univerzálních hodnot, které tvoří základ vztahu mezi lidmi. Cílí speciálně na mladé lidi, kteří by si měli podle OSN uvědomovat nutnost harmonie a integrace v rámci celé společnosti. Solidarita má přispívat i v boji proti chudobě, porušování lidských práv a všeobecné nesnášenlivosti.

V době, kdy Vánoce již pomalu klepou na dveře, tyto svátky klidu a pohody v rodinném kruhu připadají na několik mezinárodních dnů věnovaných lidské solidaritě, dobrovolnictví a lidským právům. Na nich je postaven neziskový sektor, který se všeobecně snaží pomáhat druhým a snaží se neustále rozvíjet smysluplné a udržitelné projekty.

Nejvíce postižená místa jsou Afrika a Asie. Lidé zde trpí takovou chudobou, kterou si jen málokdo z nás dokáže vůbec představit. Nejen, že nemají střechu nad hlavou, ale nemají ani přístup k základním potravinám, pitné vodě a lékařské pomoci. Extrémní chudoba znamená vystačit si přibližně s jedním dolarem na celý den. Rozhodně není divu, že lidé se v těchto podmínkách dožívají průměrně jen padesáti let.

Bez lidské solidarity a dobrovolnictví by neziskový sektor fungoval velmi těžko. I proto každoročně skrze Mezinárodní den lidské solidarity děkujeme všem dárcům a dobrovolníkům, kteří pomáhají plnit přání dětí, hendikepovaných, chudých či potřebných, kteří neměly štěstí.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account