PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU. Ano, to je Marie Kyselková v roli nezapomenutelné Lady princezny v myším kožíšku. Narodila se v Brně roku 1935. Původně se chtěla stát zdravotní sestrou. Na základě své představy vystudovala v Brně zdravotní školu, ale již během studia navštěvovala taneční podniky, kde zpívala a tančila.
Jednoho dne dostala lákavou nabídku na místo manekýny v Praze. Povolání zdravotní sestry vzalo za své. Milé dívky s modrýma očima si všiml na molech režisér Jiří Sequens a obsadil jí do filmu Větrná hora (1955). Začala hrát také v divadle S. K. Neumanna a následně se objevila ve filmu BOMBA (1957). A dále ve filmu od režiséra Vojtěcha Jasného TOUHA . Její nejlepší a životní role přišla vlastně náhodou. Byla pozvána na konkurz filmu od režiséra Martina Friče PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU . Zde měla vlastně hrát původně epizodní roli, ale jak to v životě bývá, těsně před natáčením filmu onemocněla hlavní představitelka, tak si vybrali do hlavní role právě Marii Kyselkovou. Její denní gáže za tento film byla 200,- Kč, tehdy to byly velmi slušné peníze.
V době natáčení měla už známost s Petrem Haničincem, se kterým čekala prvního syna Ondřeje, Petr se posléze stal i jejím manželem. Svého muže velice milovala, takže jí ani princ Radovan vlastně neokouzlil, jak se často u filmu stává. Josef Zíma se přiznal, že se mu Marie moc líbila, ale byl krátce ženatý, tak vše zůstalo v rovině přátelského vztahu.
Po úspěchu této pohádky dostávala řadu nabídek k natáčení. Dala přednost především výchově malého syna Ondřeje a vztahu manželskému. Prožívala hezké období svého života. Přikládala tomu větší význam než kariéře. Manželství se bohužel nezdařilo tak jak si představovala. Po rozvodu se provdala znovu za obdobného muže typem odpovídající Haničincovi. V tomto manželství se jí narodily dvě dcery. Tak se stala ženou plně vytíženou výchovou dětí a domácností. Občas si přivydělávala různými domácími pracemi pro podniky. Prakticky až do důchodu.
Protože pociťovala trošku samotu a chuť být v životě ještě platná, rozhodla se pro částečné zaměstnání, jako vrátná na strahovských vysokoškolských kolejích v Praze, kde pracovala již víc než deset let a kontakt s mladou generací si jenom pochvalovala. Protože studenti věděli, že se jedná o představitelku princezny Lady, rádi si s ní zavzpomínají na její filmovou pohádku.
Zemřela 21.1.2019
Zímovi neřekli o smrti Kyselkové: „Tak Nanynka už s námi není,“ divil se -  Expres.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account