Česká zpěvačka a bývalá moderátorka Yvonne Přenosilová se narodila 2. července 1947 v Praze. Absolvovala dvanáctiletku v pražské Libni. Její otec byl generálem a rád zpíval černošské spirituály.
Kariéru začala konkurzem v Semaforu, ze kterého Miloš Forman natočil svou režisérskou prvotinu Konkurs. S písničkou Malageňa ji do divadla nepřijali, ale všiml si jí skladatel Karel Mareš. Zpívala s Olympikem, pak byla členkou nově vzniklé skupiny Apollo (spolu s Karlem Gottem, Karlem Hálou a Pavlínou Filipovskou) – dnešní Studio Ypsilon, hrála i v Semaforu.
V roce 1965 uspořádala dva úspěšné koncerty v anglických klubech a vystupovala v televizi. Nejcennější vystoupení bylo v nejpopulárnějším pořadu britské televize READY, STEADY, GO! společně se skupinou Rolling Stones.
V Mnichově, kde žila 26 let, se neúspěšně pokusila o hudební kariéru. Nejdříve pracovala u společnosti British Airways. Zde se seznámila se svým manželem advokátem von Schuckmannem. V Německu se stala redaktorkou Rádia Svobodná Evropa a spolupracovala s Karlem Krylem. V roce 1994 se natrvalo vrátila do Prahy. Má syna Maxmiliána Philipa, který žije se svým otcem v Německu.
Je považovaná za průkopnici českého rhythm and blues arock and rollu. Zpívala po velké části Evropy. Dnes pracuje jako rozhlasová redaktorka v Country Radiu a občas zpívá. Zahrála si ve filmech KONKURS, DITA SAXOVÁ a KULHAVÝ ĎÁBEL.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account