A dalším dnešním jubilantem je věčný a nezapomenutelný Štěpán Šafránek – herec a psychoterapeut pan Pavel Kříž.

Narodil se 18. dubna 1961 v Brně. Herectví se věnuje již od dětství, kdy působil v dětském souboru Divadla na provázku. Během studia na pražské herecké konzervatoři začal být obsazován do filmových rolí, z nichž k nejznámějším patří Štěpán Šafránek z pentalogie o básnících (Jak svět přichází o básníky, Jak básníci přicházejí o iluze, Jak básníkům chutná život, Konec básníků v Čechách, Jak básníci neztrácejí naději).

Po absolutoriu získal angažmá v Divadle E. F. Buriana, později v Činoherním klubu.

Přestože patřil k nejpopulárnějším a nejobsazovanějším filmovým hercům, v roce 1988 emigroval. Nejprve do Velké Británie a odtud později do Kanady v roce 1988 vystudoval univerzitu ve Vancouveru, v oboru psychoterapie, kterou pak vykonával v domovech seniorů. Díky Dušanu Kleinovi se také počátkem 90. let 20. století vrátil zpět do Česka a věnuje se své původní herecké profesi. V současné době je členem činohry Národního divadla v Praze.

Záhy přibyly i další filmové či televizní role, například ve filmech Andělské oči, Stůj, nebo se netrefím, Děti Duny, I ve smrti sami, Doktor Živago či v seriálech Zdivočelá země II, Ulice, Náves. V posledních letech pak role ve filmu Lída Baarová, v pohádce Kouzelník žito či v krimiseriálu Místo zločinu Ostrava.

Vedle hraní se věnuje také dabingu (Úžasňákovi, Tygrův příběh aj.) nebo osvětě pro cukrovkáře, neb sám je diabetik.
Relaxuje zejména při sportu (box, kung-fu a plavání) nebo při delší chůzi.

V roce 2010 účinkoval ve 4. ročníku taneční televizní soutěže StarDance …když hvězdy tančí vysílané živě v České televizi, tuto soutěž vyhrál společně s tanečnicí Alicí Stodůlkovou.

 Pár let poté, co mu zemřela první kanadská manželka, se znovu oženil, je bezdětný.

 Pane Pavle, k Vašemu dnešnímu životnímu jubileu přeji hlavně pevné zdraví, spoustu lásky a štěstí a pro nás, vaše diváky, ještě celou řádku nezapomenutelných rolí jak na divadle, tak ve filmu.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account