Chmelová brigáda, první láska, rozechvění a také zklamání. Nadčasový příběh půvabné Hanky a čestného Filipa zarámovaný nestárnoucími melodiemi, myslím, že není potřeba daný muzikál více představovat. Minimálně starší a střední generace viděla tento kousek za svůj život již několikrát. Dnes je tomu na den přesně 57 let, kdy byl poprvé uveden.

Starci na chmelu je jeden z prvních a vůbec nejznámějších českých filmových muzikálů, natočený režisérem Ladislavem Rychmanem v roce 1964 podle námětu a scénáře Vratislava Blažka (který byl i autorem písňových textů) s Vladimírem Pucholtem, Ivanou Pavlovou a Milošem Zavadilem v hlavní roli. 

Ve filmu v drobných rolích studentů vystupuje velké množství herců a tanečníků, povětšinou tehdejších studentů konzervatoří a pražské DAMU, kteří zde vystupují nejen v roli komparsu, ale především tancují – choregrafii všech tanečních čísel zde vytvořil Josef Koníček.

Celým filmem v roli symbolických průvodců, tří kytaristů v černém, vystupují Josef Laufer, Petr Musil a choreograf Josef Koníček. Tito tři muži s kytarami v černém se také stali jakýmsi logem i symbolem tohoto snímku. Tito tři průvodci také playbackem zpívají ústřední melodii celého filmu, kterou se stala píseň Milenci v texaskách.

Paradoxem přitom je, že v době uvedení byli Starci na chmelu, ačkoliv byli určeni pro mladé publikum, filmem s označením “mládeži nepřístupný”.

https://www.youtube.com/watch?v=Uo0zjaV9owY

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account