Dnešní den to sice nebudou žádné kulatiny, ale i tak bych vám ráda řádku dnešních oslavenců představila.

U žen je sice nezdvořilé, prozrazovat jejich věk, ale věřím, že by se milé dámy na mne nezlobily.

V roce 1947 přišla v Praze na svět česká skvělá herečka a dabérka paní Jana Šulcová. Za svůj bohatý život ztvárnila nespočet filmových rolí, nezapomenutelnou se jí pak stala účast v “komedii století”, ve filmu Marie Poledňákové – S tebou mě baví svět či v dalším filmu Marie Poledňákové – Kotva u přívozu či v seriálu Nejmladší z rodu Hamrů.

Jen o rok mladší, tedy ročník 1948 je další dnešní oslavenkyně, bývalá televizní hlasatelka paní Marta Skarlandtová, která se narodila v Hranicích. Od roku 1965 až do roku 1994 pracovala v České televizi jakožto specialistka na vícejazyčné moderování mezinárodních společenských akcí, později jako externistka se podílela na pořadu Nedělní ráno.

Ročník 1960 je pak bývalá herečka paní Markéta Fišerová, té bohužel do skvěle rozjeté herecké kariéry zasáhla v polovině 90. let těžká nemoc a od té doby je Markéta na vozíku. Celá ta dlouhá léta po jejím boku stojí neochvějně jeden z nejlepších českých moderátorů Marek Eben.

V roce 1976 pak přišla na svět v Benešově herečka, stálá členka činohry Národního divadla v Praze a zpěvačka skupiny Ecstasy of Saint Theresa paní Kateřina Winterová. V roce 2011 byla nominována za roli Nory na ceny Thálie a Alfreda Radoka. V roce 2002 obdržela Anděla v kategorii Zpěvačka roku.

Pátým dnešním oslavencem je pak muž, zpěvák, textař a skladatel, který přišel na svět v roce 1989 v České Lípě – Pavel Callta. Pavel opravdu nezahálí, má za sebou vydání tří alb, loni mu vyšla kniha a jeho písničky se drží v čele hitparád.

Všem dnešním oslavencům přeji co nejvíce zdraví, lásky a pohody do dalších let.

 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account