Touto pozvánkou si i já sama připomínám naší dovolenou z roku 2021, kterou jsme z části trávili právě v centru Vlčnova, obce, která je známá Jízdou králů a která se nalézá kousek od Uherského Brodu, v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji.

Muzeum lidových pálenic je v rámci České republiky ojedinělou expozicí dokumentující minulost i současnost podomácké výroby ovocných pálenek a jiných destilátů na jihovýchodní Moravě. Prezentuje na tři desítky kompletních přístrojů a jejich částí, velké množství potřeb souvisejících s pálením, včetně nádob, vinět a dokumentů. Expozice je průběžně doplňována o nové přírůstky do sbírky destilačních aparátů. Mnohdy jde o darované, náhodně nalezené i policií zabavené pálenice.
Tagy:
4 Komentářů
 1. NelaVávrová 1 rokem ago

  Tam se musí hlavně líbit mužskému osazenstvu. Já moc na pálenku nejsem :-D, ale moc mě to zaujalo…

  • Author

   Průvodcoval tam takový starší pán a moc pěkně o muzeu povídal, pak nám ještě pustil film zaobírající se domácí výrobou slivovice, tak to jsem se ráda podívala i já, bylo to zajímavé.

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Takto daleko jsme na dovolené zatím nebyli. Nebo spíš v těchto místech. Protože jsme byli daleko, například v Jeseníku nebo v Brně u přehrady…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account