Ráda bych doporočila smoothie jako svačinku pro děti, těhotné. Samožřejmě není nad domácí. Zaujaly mě výrobky vhodné na cestování, výletování, vhodně do kabelky. Hlavně poslední dobou je problém vybrat zdravou svačinku, neboť Milkshake atd.. to už máme takový dezert na svačinku.

Smoothie může být výbornou volbou jako svačina, protože je to chutné a zdravé občerstvení, které může dodat energii a živiny během dne. Mnoho lidí si oblíbilo smoothie jako svačinu, protože je snadné a rychlé připravit a můžete si ho vzít s sebou do práce, školy nebo na cesty. Zde je několik důvodů, proč je smoothie skvělou volbou pro svačinu:

 1. Nutriční hodnota: Smoothie může být bohaté na vitamíny, minerály, vlákninu a antioxidanty, závisí to na složení. Můžete do něj přidat ovoce, zeleninu, jogurt, ořechy, semínka nebo dokonce i superpotraviny, jako jsou chia semínka nebo špenát.
 2. Energetický zdroj: Díky obsahu ovoce a případně i bílkovin může smoothie poskytnout potřebnou energii a pomoci vyplnit prázdný žaludek během odpoledního hladu.
 3. Snadná příprava: Příprava smoothie trvá jen několik minut, pokud máte potřebné suroviny po ruce. Stačí vhodné ingredience namíchat ve mixéru a hotovo.
 4. Přenositelnost: Smoothie lze přenášet v láhvi nebo termosce, což z něj činí ideální svačinu pro lidi, kteří jsou neustále v pohybu.
 5. Různé chutě a varianty: Můžete připravit různé varianty smoothie podle svých chutí a preferencí. Existuje nepřeberné množství receptů na smoothie, které lze upravit podle vlastní chuti.

Pamatujte, že když připravujete smoothie jako svačinu, můžete také dbát na to, aby bylo vyvážené a obsahovalo různé druhy živin. Například můžete kombinovat ovoce s mléčnými výrobky, nebo přidat do směsi nějaké zeleniny pro větší výživovou hodnotu. Smoothie by mělo být součástí celkového vyváženého stravování a mělo by se konzumovat s mírou.

 

Zdroj: Wikipedia Commons

Autor a foto: Nela Vávrová

Tagy:
9 Komentářů
 1. Author
  NelaVávrová 2 měsíce ago

  Anetko to bude energie na rozdavani po takove snidani 😀

 2. Lenka Hudečková 2 měsíce ago

  Parádní svačinka pro děti… 🙂

 3. Smoothie prý snídá princezna Kate. Díky tomu je tak štíhlá a má krásnou pleť. No… já dnes posnídala nutellu. 😀 Stejně jako včera. A… předevčírem. 😀

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account