Poslední týdny se prakticky žádná konverzace neobejde bez otázek týkajících se cukroví a nákupu dárků. Pečení nechme teď stranou, mnohem náročnější totiž bývá pořízení dárků na poslední chvíli. Pokud je objednáváte on-line, rozhodně si zvýrazněte datum 19. prosince, protože objednávky podané v tento termín mají ještě šanci na doručení pod stromeček.

Podle průzkumu realizovaného cenovým a nákupním rádcem Heureka mezi více jak 2 tisíci zákazníky nechává nákupy dárků na prosinec více jak 15 % lidí a téměř 3 % dokonce shání dary až zcela na poslední chvíli. Asi není velkým překvapením, že tuto adrenalinovou disciplínu absolvují z větší části muži. Jestliže se nechcete v obchodě přetahovat o poslední kousky nebo nervózně sledovat stav zásilky na e-shopu, pak neváhejte už ani chvilku a vydejte se na lov dárků. Tím spíše, objednáváte-li je on-line, neboť skladové zásoby se tenčí a kurýři jsou stále vytíženější. Kdo by opravdu nestíhal, pak na základě doporučení Heureky budou s jistotou do Vánoc doručeny objednávky podané nejpozději 19. prosince.

Raději na výdejnu než domů

Balíkobot, který patří do skupiny Heureka Group, provedl srovnání dat na panelu více jak 6 milionů objednávek v segmentu středních a větších e-shopů, z něhož vyplynulo zajímavé zjištění, tedy že si Češi oproti loňskému roku více nechávají doručovat zásilky na výdejní místa. Meziroční nárůst činí téměř 10 procentních bodů v období od října do listopadu a ve stejném období vzrostl také o 26 % celkový počet objednávek. Trend zasílání balíčků na některý typ výdejního místa potvrzuje také vánoční průzkum nákupního rádce Heureka, ze kterého vyplynulo, že tak činí 3 ze 4 Čechů. Ačkoliv výdejní místa včetně pošty využíváme nejvíce, konkrétně téměř ze 44 %, výdejní boxy jim již značně šlapou na paty. Muži si přitom boxy oblíbili o něco více než ženy, důvodem zřejmě může být možnost vyzvednout si zásilku v kteroukoliv dobu a bez čekání.

Platíme předem

Diskutovaným tématem ve společnosti bývá možnost platby kartou, protože někteří již zkrátka přestali nosit při sobě hotovost. Bezhotovostní úhrady vedou i v případě on-line objednávek. Převážná většina lidí raději zaplatí předem, než aby využili platbu na dobírku, u které je zpravidla ještě potřeba uhradit poplatek. Bezdobírkové objednávky jsou realizovány ze 63 %, přesto zde překvapivě v období od října do listopadu došlo k mírnému meziročnímu poklesu, konkrétně o 4 procentní body.

Ať již zvolíte jakoukoliv cestu doručení a metodu platby, pamatujte, že kapacity prodejců i kurýrů jsou omezené a při pozdním podání objednávky už vás nezachrání ani Ježíšek. Proto raději ještě dnes večer sedněte k počítači a porozhlédněte se po dárcích. Jestli vám chybí inspirace, na nákupním rádci Heureka najdete Dárkovač, plný tipů na dárky pro každého.

Zdroj: Heureka

Foto: iStock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account