Najít v rušném centru Prahy klidné místo pro příjemné posezení u oběda či večeře není snadné, máme však pro vás jeden tip. Zahrada luxusního hotelu The Grand Mark Prague v Hybernské ulici patří mezi nejkrásnější a nejikoničtější hotelové zahrady naší metropole a právě zde si můžete vychutnat výtečné speciality restaurace Le Grill. Tato oáza v srdci pulzujícího města hostí rovněž nejrůznější prestižní společenské a kulturní akce.
Letní menu restaurace Le Grill, která se nachází přímo v prostorách hotelu a dlouhodobě patří mezi gastronomické špičky české i mezinárodní kuchyně, rozhodně stojí za to, abyste si jej přišli vychutnat. Během slavnostního otevření zahrady jsme totiž měli možnost ochutnat tyto originální pokrmy inspirované čerstvostí sezónních surovin a moderními kulinářskými trendy, které připravuje tým pod vedením zkušených šéfkuchařů.
„Zahrada hotelu The Grand Mark je jedním z mála míst v centru města, kde si mohou návštěvníci užít prvotřídní gastronomii pod širým nebem v naprosto klidném a elegantním prostředí. Je to místo, které má svou atmosféru a duši,“ uvedl při slavnostním zahájení Jaroslav Svoboda, majitel společnosti Czech Inn Hotels, která hotel provozuje.
Něco málo z historie
Od 15. století stávaly na místě dnešního hotelu dva měšťanské domy, z nichž vznikl v 17. století přestavbou barokní palác označovaný jako Palác u Věžníků. Později se palác označoval vždy podle aktuálního majitele z řad šlechticů. V 19. století došlo k jeho přestavbě na nájemní dům a o století později jej v duchu neoklasicismu a dle návrhu architekta Františka Kavalíra opět přestavěli a došlo k navýšení do dnešní šestipodlažní podoby. Objekt sloužil jako sídlo pojišťoven a po druhé světové válce jako zdravotnické středisko OÚNZ a poliklinika. V těchto dobách se krásná zahrada proměnila v parkoviště zaměstnanců.
V roce 2003 zakoupila objekt společnost Ballymore a ve spolupráci s globálním fenoménem Kempinski zde vybudovala dlouhodobé byznys apartmány. Když však přišla světová hospodářská krize, bylo jasné, že daný koncept není životaschopný a vznikl tak standardní hotel (ovšem s nadstandardně velkými pokoji). Hotelu Kempinski se však postupně přestalo dařit a v roce 2014 se tak hostům otevřel The Grand Mark Prague, který má pod svými křídly česká hotelová skupina CZECH INN HOTELS.
Kromě již zmíněné restaurace je hostům k dispozici 79 pokojů a také hotelové spa. Opět krásnou zahradu obývají pávi, kteří se vám, když budete mít štěstí, předvedou ve své celé kráse.
Hotel The Grand Mark Prague je zároveň oblíbeným útočištěm světových celebrit, které si při svém pobytu v Praze vybírají právě toto místo pro jeho diskrétnost, vysoký standard služeb a jedinečnou atmosféru. Mezi hosty hotelu v minulosti nechyběly hvězdy světového showbyznysu, filmového průmyslu či významní mezinárodní hosté.
Které osobnosti byly hosty hotelu The Grand Mark?
Ze státníků například švédský král Karel XVI. Gustav, německý prezident Frank Walter Steinmeier, prezident Ázerbájdžánu IIlham Aliev, Ivana Trumpová, či bývalý slovenský prezident Andrej Kiska. Hotel si oblíbil i bývalý český prezident Václav Klaus.
V hotelu proběhla svatba fotbalisty Gigi Buffona a modelky Aleny Šeredové. Bydlel zde ale také majitel cognac domu Maurice Hennessy, režisér Woody Allen, spisovatel Jo Nesbo a dirigent Christoph von Dohnányi. The Grand Mark mají v oblibě také hudebníci. Ze známých celebrit se zde ubytovali Julio Iglesias, Beyonce Giselle Knowles, Tom Jones, AHA, Alice Cooper nebo naše zlatá slavice Lucie Bílá. Ze sportovců patří mezi hosty hotelu české olympijské vítězky Ester Ledecká a Martina Sáblíková, světově známí čeští sportovci Ivan Lendl, Petr Čech nebo boxeři Vitaliy Klitschko a Floyd Mayweather.
A to nejlepší nakonec. Hotel The Grand Mark je jeden z nejoblíbenějších hotelů v Praze pro hollywoodské herce, proto jste zde mohli potkat například Johna Travoltu, Gerarda Depardie, Michela Merciera, Michaela Douglase, Johnnyho Deppa, Keanu Reevese nebo loni v listopadu Jean-Claude van Damme.
Zdroj: CZECH INN HOTELS
Foto: se souhlasem CZECH INN HOTELS a Kristýny Solničkové (Ženy s.r.o.)