153

Ve filmu hrála už jako malá holka. Není divu, vždyť oba rodiče herečky Terezy Brodské, narozené 7. května 1968, byli slavní čeští herci. Od té doby ztvárnila Brodská desítky rolí v řadě divadelních představení a filmů. A za dvě z nich dostala Českého lva.

Navzdory rodičovským protestům vystudovala konzervatoř a prošla divadly v Plzni i Praze. Hrála v divadle Na zábradlí, v Činoherním klubu, hostovala ve Vinohradském divadle. V televizi se objevila v Kachyňově seriálu Vlak dětství a naděje, hrála v dětských filmech Kočičí princ, Ať žijí duchové. S matkou Janou Brejchovou se poprvé objevila před kamerou ve filmu Vlastně se nic nestalo, následovaly Citlivá místa a Má je pomsta.

Z divadelních rolí byla významná její Julie z letního představení na Pražském hradě. Asi největší slávu přinesla Brodské titulní postava filmu Dvojrole v režii Jaromíra Jireše, natočená podle námětu Jaroslavy Moserové. Za náročný part dostala druhého Českého lva, prvního si vysloužila za vedlejší part ve snímku Má je pomsta.

Brodská je vdaná, s manželem Herbertem Slavíkem má syna Samuela. V posledních letech se často objevuje i v televizních seriálech (Ulice, Terapie nebo Nevinné lži).

Tagy:

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account