Bouřka je meteorologický jev, který je charakterizován silnými větry, déšť a bouřlivými elektrickými výboji. Bouřky jsou obvykle spojeny s náhlými změnami počasí a vysokými teplotami. Během bouřky se mohou vyskytnout blesky, hromy, déšť, vítr a kroupy.

Bouřky vznikají v důsledku různých faktorů, jako jsou například vysoká vlhkost, teplotní rozdíly a silné sluneční záření. Bouřky mohou být doprovázeny silnými větry, které mohou způsobit škody na budovách a stromech. Dále mohou bouřky způsobit záplavy a sesuvy půdy.

Pokud se ocitnete venku během bouřky, měli byste se vyhnout otevřeným prostorům a hledat úkryt v bezpečném prostoru. Pokud se bouřka nachází v blízkosti, měli byste se držet daleko od vody, elektrických vedení a dalších nebezpečných objektů.

Tagy:
8 Komentářů
  1. Jo a kapitola sama pro sebe je pak ještě kulový blesk…Když jsem byla malé dítě, tak se prohnal domkem dědova bratra. Měli štěstí, že lidem se nic nestalo, tenkrát nebylo zdaleka ani tolik spotřebičů do zásuvek zapojených, nicméně elektřinu museli pak dělat komplet novou.

  2. Letos jsme u nás měli již dvě bouřky s docela prudkým deštěm….No jak jsem stará, tak pořád, když bouří hodně, se tak nějak krapet (víc) bojím…Ty rány nemám vůbec ráda a nahání mi strach.

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    A taky se neschovávat pod stromy, protože blesk může udeřit právě do stromu…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account