196

Jak dopadly nové plenkové kalhotky Pampers v domácím testování? Lelí vám o tom napsala…
To, že budu pro své děťátko používat plenky Pampers u mě nebylo žádnou samozřejmostí, hodně jsem řešila, jestli nezvolit látkové plenky. Mám silný vztah k přírodě, několik let jsem byla vegetariánkou (to se změnilo až s těhotenstvím) a ekologickým fanatikem. Nejednu spolubydlící jsem naučila třídit odpad. Přesto jsem s látkovkami neuspěla. Beru to sice jako takové malé osobní selhání, ale vám to přiznám. Vyhrála lenost a pohodlnost a také fakt, že pokožka mého děťátka je spolu s ochranou v podobě Bepanthen Care Masti v suchu a bezpečí. 
Ze začátku jsem se uklidňovala tím, že do porodnice koupím Pampersky (nad jinou značkou mě ani nenapadlo uvažovat), to je jasné, všechno bude nové a ještě si to komplikovat látkovou plenkou… začnu třeba kolem druhého měsíce, až se více zžijeme, říkala jsem si. Pak nastalo období přesvědčování sebe sama i okolí, že látkovky budou ideální na nácvik na nočník. Je pravda, že přes léto jsem zvládla používat bambusové látkové plenky cca 2x denně, takže něco maličkato jsem planetu ušetřila. Ale jakmile nastala zima a já měla přes obří látkovku Sáře obléknout oteplováky, šla veškerá snaha o záchranu Země do háje.
Pampers plenek jsem vyzkoušela několik. Nakonec jsem pro období velikosti 1-3 používala Pampers Premium Care a na velikost 4 jsme přešli na Pampers Active Baby. zrovna jsem si říkala, že by to chtělo přejít na velikost 5 a s tím mě opět přepadala touha po změně, říkala jsem si, jestli nebude třeba něco, co bude více vyhovovat učení na nočník a oblékání.
Odpověď přišla sama a to i s pozvánkou na skupinové testování novinky na trhu Pampers Premium Care Pants – plenkových kalhotek, které nemají nalepovací okraje, ale navlékají se jako klasické kalhotky. A jaké tedy jsou?

RECENZE: Pampers Premium Care Pants

Plenky testujeme 2 týdny a je škoda, že Sára má zatím omezenou slovní zásobu. Nejlépe by nám to samozřejmě zhodnotila ona, ale za mě musím říct, že mají heboučké a pružné boky, takže se snadno natáhnou a při sundavání se boky místo rozlepení roztrhnou a plenka se jednoduše sundá i s tím nadělením, co je uvnitř. Plenka má stejně jako ostatní z řady Premium Care indikátor vlhkosti, takže vidíte z vnější strany, zda je v plence nějaký obsah a nemusíte kontrolovat odhrnutím a zbytečně tak dráždit citlivou pokožku. Plenky krásně sedí a Sára po nich nemá žádné otlačeniny a to ani přes delší spánek.
Skvěle se naučila si je oblékat, sama nastavuje nožičky, při nandavání vždy stojí a je mnohem snadnější jí plínky oblíknout. Bere to jako hru, jedna nožička… druhá nožička… a jeto. Tak je to snadné. Dokonce si je zkoušela nandavat i sama. Myslím, že jsou nejvhodnější právě pro děti kolem jednoho roku, které začínají ve velkém objevovat svět, jsou zvídaví a rychle se učí. v tomhle věku navíc nevadí, že pro obléknutí plenky musíte děťátko úplně svléknout, tedy myslím, co se kalhot týká. Tady vám neprojde stažení ke kotníkům, takže přebalování venku se tím trochu komplikuje, řekla jsem si hned. A pak jsem si uvědomila, že jsem Sáru někde venku přebalovala snad naposledy před půl rokem. To je výhoda větších dětí, nepřebaluje se už tak často a tak to vlastně není zas až taková nevýhoda. Co by se mohlo zdát jako malé mínus je to, že tím, že plenka nemá lepítka, nedokážete ji zabalit do úhledného balíčku, ale popravdě, není lepší se té plenky hned zbavit a vyhodit jí do koše kam patří, než po bytě povalovat tyhle balíčky. Jednou jsem doma našla válet se hned tři. Takže to mínus bylo možná zase jenom zdánlivé. Jiné chyby jsem na plenkách nenašla a tak musím říct, že pro nás jsou opravdu pětihvězdičkovou péčí, kterou jako správná Bepanthen ambasadorka doplňuji o pravidelné používání Bepanthen Care Masti.
 
Trochu jsem se bála a říkala si, jestli by nebylo opravdu lepší přejít na látkovky, aby mi rok a půl stará Sárinka mohla říct, že jí vadí, že je v mokru a naučila se tak snadněji chodit na nočník. Ale velice rychle jsem přišla na to,že děti jsou chytřejší než si často myslíme, v tomhle věku už vylučování začínají více registrovat a hlásit. Sama mi přijde říct a ukázat, že chce plenku novou i přesto, že pokožku v ní má více méně v suchu. Prostě ví, že se počůrala a chce, abychom to spolu vyřešily.
 
PS: Učení na nočník odkládám na léto.
 
A jaká je vaše zkušenost s plenkami? Napište mi, budu moc ráda!
Líbí se vám moje články? Sledovat mě můžete také na www.mamanablogu.cz

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account