65

Je sladká. 🙂 Měkkoučký plyš, sladěné barvy! Jitka s Kamilkou testovaly pejskovu sestřičku. Podívejte se, jaký měla úspěch!
Nejprve je překvapená. Hledí na plyšové zvířátko a nevěří, že je její. Pak si k sobě chlupatou pejsinku přivine a dotkne se naprosto instinktivně červeného srdíčka :-{} , které má pejsek (respektive fenečka nebo pejsinka) na hrudi.
“Kuk! Mám tě ráda!” ozve se pejsince z bříška. Dvouletá Kamilka se na mě podívá s ohromeným výrazem: “No slyšela jsi to?” a hned se pohledem vrací k nové hračce. Vykouzlí sladký úsměv na tváři a s dalším stiskem už zní pokojem chytlavá melodie písničky: Pojď budeme si spolu hrát…


O pár hodin později už zná nejen tuto písničku nazpamět. 🙂
U pejsinky od Fisher Price se můžete těšit na písničky, povídání a milé hlásky, konečně, jestli máte doma něco od Fisher Price, tak určitě ten “styl” dobře znáte. To, co se velmi líbí mě coby mamince je to, že pejsinka má v sobě hodně výzev, které dítě lákají k akci. Funguje to a to se mi fakt moc líbí. 
Tak co třeba ve výzvách uslyšíte: 
😉 Budeme jako mávat kamarádům! Dupej jako slon! Skákej jako králíček, hop hop hop! Tleskej se mnou, jupíííí! Najdi moje bříško!  Umíš kroutit prsty u nohou? Pošli mi pusu, takhle!
Nutno říci, že mé dvouleté dítko neváhá a mává, dupe, skáče, tleská, hledá bříško (pejsinky i svoje a pak taky naše), kroutí si prsty u nohou, posílá pusinky a ještě se u toho řehtá 🙂
Ta interaktivita a propojení se mi moc líbí. [*] Tak například když přijde výzva: Najdeš mou ruku? tak po správném stisknutí ruky je dítě odměněno pochvalou: dobrá práce! a následuje písnička.
Zajímavé je také propojení částí těla, barev a počítání. Fakt chytře udělané, děti se učí naprosto mimoděk, hrou, zábavou….zkrátka tak, jak to má být. 🙂 :-*

Musím konstatovat, že po týdenním soužití umí Kamilka nazpamět všechny písničky, a protože je to holka zpěvalka, tak je slyším denně několikrát po sobě (teď nevím, jestli bych tohle měla hodnotit jako plus nebo mínus :-))
Pejsinka má 3 úrovně pro vzdělávání. Na levé nožičce najdete čísla – 0, 1, 2, 3. Stisknutím a podržením se přepínají jednotlivé úrovně. Nějak jsme přehlídli tu nulu, takže jsem pejsinku večer vždy odpojila natvrdo vypnutím na zádíčkách. Ono totiž když jde prcek spát a pejsinku vezme s sebou a náhodou na ní v noci nalehne, tak neni lepší probuzení než výzva Pojď si zadupat jako slon 🙂
Takže – když dlouze zmáčknete 0, pejsina vám řekne pá pá a “spí”, tedy vypne se. 

[^] První úroveň – pobavíme se

Části těla:
ruka
to je moje modrá ruka (důraz na barvu, kterou má pejsek na tlapičce)
písnička (modrá ruka, růžové uši, růžový nos!)
noha, zelená
písnička: Mám dvě nohy, žlutou a zelenou
písnička: A, B, C, D, E, F…….abecedu ted už znám, příště budu zpívat sám!
moje ručička je fialová
  

[^] Druhá úroveň – naučíme se něco nového

růžové ouško – najdeš svoje ouška?
počítání – písnička…raz dva tři…do deseti s písničkou
písnička: když máš radost, tak rukama zatleskej

[^] Třetí úroveň – Pojďme si na něco hrát

Abeceda: A jako auto, B jako beránek a C jako cvrček
zvuky zvířat (kačenka, lev) – tohle je dobré, pejsinka řekne: “Poslouchej!” ozve se zvuk a následuje otázka: “Co to je?” Ozve se znovu zvuk a odpověď: “TO je kačenka! Jak dělá kačenka?” A dítě má prostor pro opakování zvuku. 

 
A závěr pro pejsinku od Fisher Price?
PLUS 
[*] Je sladká. 🙂 Měkkoučký plyš, sladěné barvy!
[*] Zvuky a písničky nejsou afektované, hlas je celkem příjemný, písničky už si fakt zpívá i šestiletý syn.
[*] Vzhledem k tomu, že máme doma ještě Hrací stolek FisherPrice, kde jsou některé písničky stejné/podobné, je to příjemný doplněk do toho, co už Kamilka zná.
[*] Interaktivita a výzvy jsou skvělé – najdi bříško, odměna, když najde – to mi přijde velmi chytře nakombinované. No a nejradši samozřejmě Kamča posílá pejsince pusinku 🙂
[*] Dítko se velmi dobře naučí neustálým opakováním a fixováním části těla, barvy, nějaké ty počátky počítání, pak také kousek abecedy (v klasické písničce abecedy jsou písmenka všechna a je to pro děti jak básnička :-))
MÍNUS 
3:( U pisničky A jako auto se zpívá, že auto dělá..no těžko říct…zní to jako vrrrrr a to na mě děti koukaj, jako že to přece dělá pes nee? 
3:(Přepínání úrovní na nožičce chce trochu cvik. “Řídící jednotka” – tedy panýlek kulatého tvaru, který je schován v plyši a na kterém se stisknutím přepínají úrovně, se pod “kůží”/plyšem trochu hýbe a navíc jsou čísla úrovní velmi blízko u sebe. Trefit úroveň, kterou chci, je někdy oříšek.
3:(Trochu mě zklamala abeceda, čekala jsem, že tam bude více písmen, ale prakticky je tam jen A, B, C a jedna písnička s celou abecedou.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account