62

Když přišla nabídka testování pobytu v hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou, neváhala jsem ani minutu nebo snad ani vteřinu a honem jsem klikla na myš a odpovídala Ženám, že chci jet.
Je to TU, jsem mezi vyvolenými a budu balit kufr.
Přichází email s programem a MY se máme opravdu na co těšit. Jen zjišťuji, že musím sbalit nejen plavky, ale i fitness oblečení a kufr je malý. Na pobyt razí i Fíkus, další testerka se svými dětmi, kterou velmi dobře znám.
V pátek odpoledne zvoní telefon a “Fíkus” se hlásí, že se blíží k mému bytu. Nasedám do červeného autíčka, seznamuji se s dětmi a už v tuto chvíli to vypadá na super víkend.
Cestu do Pece nám trošku prodloužila jedna zavřená silnička a uvízlý kamion v zatáčce. Pak už se jelo bez problémů.
“Jóóó, už to vídím,”hlásím posádce vozu, že ta nejvyšší budova tam na kopci je Horizont. Příjíždíme na vcelku velké  parkoviště, vykládáme kufry a kráčíme dovnitř.
Hotelová hala je prostorná a jsou tu k dispozici i křesílka se stolečky. Na recepci nás mile přivítali a sdělili nám, kde co najdeme, co nás čeká a abychom přeci jen nezapomněli, dostali jsme vše i na letáčku.  Víkend plný pohody a milých překvapení – welcome drink, jak pro nás ženy, tak i nealko pro děti, polopenze (naprosto bombastický bufetový styl- tady jsem našla to, co jsem snad ani nevěděla,že je možné – vybere si tu každý 😀 FAKT), masáž zad, zábal, perličková koupel a bobovka, na kterou jsem se těšila více než “naši” kluci.
Vybaleno a vzhůru na večeři! Po véče jdeme testnout bazén a vířivku. Voda ve vířivce je teplá a bazén svou velikostí předčil naše očekávání, vážně se tu totiž dalo plavat! Ještě na chvíli do sauny a pak honem využít voucher na welcome drink a na chvíli vydechnout. Večer však nekončí, míříme do patra nejvyššího, tam kde je bar SKY Club. Jak jinak zakončit večer něž koktejlem!
Ráno jdeme opět do Bohemie (hotelová restaurace, kde se snídá a večeří). Očekávali jsme, že tu najdeme pár potravin, ale skutečnost je jiná. Připadali jsme si možná jako ve snu – spousta cereálií, pečiva, salámů, sýra, ovoce, zeleniny, dortíků, míchaná vajíčka, párky a samoobslužný automat na kávu, čokoládu i kapučínko. Královská snídaně! Abychom vytrávili, rozhodli jsme se prozkoumat okolí. Vyrážíme tedy směrem do “lesů a hájů”, příroda je kouzelná, míjíme ohradu s koňmi, potkáváme skupinu cyklistů a pak nás okouzlí nádherná mechová cestička a krásně zelené kapradí. Luxus! Volíme jednu z tras a kolem 13 hodiny se vracíme do Pece, kde chceme vyzkoušet nějakou restauraci, ale předtím jěště zavítáme do centra, kde je soutěž o “nejlepší Krkonošský guláš”, což je příjemné zpestření našeho dne.
Kluci cestou uviděli lanové centrum a tak odpoledne pro ně bylo jasné 🙂
Do hotelu se vracíme na 16 hodinu, kluci se zúčastňují programu s animátorkou, jdou vyrábět šperky z korálků. A přestože si říkáme, že tam vydrží asi jen chvíli, kluci překvapili, zůstali do konce a ukázali nám své výtvory. Prostě animátorka to s dětmi umí (klukům je 9 a 13let). My v této době relaxujeme. Masáž, zábal, perličková koupel a milé překvapení na závěr – čajík. Zaměstnankyně wellnes centra od nás získavají tzv. Sluníčka, kartičku, na kterou host píše jméno zaměstnance, se kterým byl spokojen. Zvolit jednoho je opravdu těžké, neboť srděčnost, ochota, úsměv a péče k hotelu Horizont patří a všichni jsou zkrátka jedničky.
Následuje večeře a závěrečný relax ve vířivce.
Nedělní dopoledne odchází celá skupina žen s dětmi směr bobová dráha, která je blízko hotelu. Dráha je 900 metrů dlouhá s několika zatačkami. Voucher, který jsme měli od Horizontu nám nestačil 🙂 , jízdy jsme si zakoupily další, ale hotel myslí na vše, půjčil nám totiž zázračnou slevovou kartičku, prostě Horizont je super, myslí na nás nebo za nás?
Na závěr našeho pobytu volíme oběd přímo v Horizontu a využíváme sezónního menu – tj. houbová nabídka. Fíkus si dáva bramboráčky s houbami a já volím taštičky. Děti zůstavají u smažáku a kofoly a čekání na jídlo si mohou zkrátit vybarvováním omalovánek, které jsou součástí dětského jídelníčku.
Co dodat? Byl to luxusní zážitek, spojený se skvělou dámsko-dětskou jízdou.
Hotel je vhodný jak pro singles, tak rodiny s dětmi. Vyberete si nejen z úchvatného menu, ale i ze služeb, které hotel nabízí – wellness, fitko (to jsem mimochodem nestihla a mohla jsem ušetřit místo v kufru 🙂 ) ,stolní tenis, kuželky atd. Navíc okolí je nádherné, v zimě na lyže, v létě na tůry či cyklistiku.
Kdo sbalí kufry a jede?
Nezapomeňte kliknout na mé “amatérské” video at´se podíváte, kam vyrazíte!

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account