75

Přesněji řečeno – sládkově limonádě. A reklamě Staropramenu.

Nejdřív jsem viděla billboard a musím říct, že se to agentuře povedlo – zlatavá atmosféra sálá z celého billboardu, font hlásající Sládkovu limonádu v příjemné béžovohnědé, motiv s obilnými klasy ….takovej ten řekněme “farmářskej vzhled”….no nejsem žádnej marketingovej mág,
ale kluci (holky?) to udělali fakt dobře, už pohled na billboard mě prostě dostal (Pavlovův reflex jak vyšitej :-))
Ještě stále mě to ale nedokopalo do obchodu, abych tam z regálu přesunula zboží do nákupního vozíku a vítězoslavně s ním odjela k domovu. Včera jsem se ale zastavila s kamarádkou na jedné venkovní zahrádce, objednala Birella (jedu a kojím :-)) a….pak to přišlo.  Kámoščin manžel si přinesl Sládkovu limonádu. Musela jsem ochutnat (slušně jsem se předtím zeptala :-)) a prostě to bylo ONO. A taky mi v tu chvíli přestal chutnat Birell.

Ale pěkně popořadě. Jsem pivař. Nejradši mám Svijany. Nebráním se novinkám a nezatracuju ochucená “skoro” piva, ze všech možných chutí a příchutí mi ale chutná jen grep (myslím, že hořkost piva prostě dobře koresponduje s hořkostí grepu) a všechny ostatní přísady mi přijdou dost ujetý. Ani citron není to pravé ořechové. A obzvláště úchylné je spojení piva s limetkou, granátovým jablkem nebo malinou a jejich kombinacemi. To se fakt nedá pít nebo vám to chutná?

Ale pokračujme ..miluju vůni sladu! Měla jsem se pravděpodobně vyučit sládkem a svůj život zasvětit alchymii výroby piva…hmmmm.  Pravda je ale taková, že mám ke sládkaření daleko, sládkovskou práci ale umím ocenit 🙂 A do vedlejší vsi jezdím k místnímu řezníkovi především proto, abych cestou nasávala vůni sladu, linoucí se z místního pivovaru 🙂
A tahle limonádka, kterou ve Staropramenu chytře vymysleli a chytře pojmenovali limonáda 🙂 je prostě to pravé ořechové pro kojící matky. Protože já jsem sice pivař a pivo znamená hořkost….ale jak kojím, tak prostě pořád potřebuju sladké a tohle se tak nějak pěkně zkloubilo dohromady 🙂
Tahle vzdálená příbuzná piva, jak ji nazvali kdesi na webu, mi prostě sedla a nesmí chybět v ledničce.

Takže sečteno a podtrženo:

Chuť – vynikající, nasládlá, ledové fantasticky osvěží, příjemně pění
Balení – 0,5 l, mohlo by být klidně větší 🙂
Cena – různá, v Tesku jsem koupila za 20 Kc, v akcích se pohybuje od 15 Kč výš.
Varianty – přírodní nebo-li originál (prý cílí na muže a jsem v tom případě čistej muž :-)) a jablko (tu jsem nechutnala, originál je holt originál…)
Alkohol – nula
A mrknem ještě na složení:
Voda ( součást sladiny ), ječný slad ( součást sladiny ),ječmen ( součást sladiny ),sladový extrakt,E290 Oxid uhličitý, sladový extrakt ( nealkoholický zkvašený ),citrónová šťáva z koncentrátu,E300 Kyselina L-askorbová ( Vitamín C )
Na serveru chemievjidle.cz dostal sládek jedničku. Narozdíl tedy od mnou milovaného grepu, který co se složení týče, poměrně dost pohořel. Kdybych chtěla uskutečnit svůj sen a být paní sládkovou, musela bych bejt zřejmě víc chemik než sládek.
A jak vy? Už jste ji vyzkoušeli? Nebo pivo nerady? 🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account