86

Pojďme dělat dobré skutky! Pro holčičku, která bojuje s nemocí v pražském Protonovém centru.
“Když dítě umírá, protože není lék, který by mu mohl pomoci – je to tragédie, které se nelze vyhnout. Pokud ale dítě zemře kvůli nedostatku peněz na léčbu, která existuje  – je to morální katastrofa  – fatální katastrofa pro společnost. “
Už pár týdnu leží v pražském Protonovém centru křehká holčička jménem Ksenia. Skoro pětiletá slečna, která bojuje s rakovinou, přesněji s mozkovým nádorem (anaplastický ependymom). Bojuje už více než dva roky. Do protonové léčby vkládají nejen lékaři, ale především její rodiče, po několika neúspěšných chemoterapiích, svoji veškerou naději…
Ne, neznám ji osobně. Znám ale velmi dobře muže, který mi o Ksenii vyprávěl, který mi ukázal její fotografie, který se s ní a s její maminkou potkal. A neznám ho jen letmo. Je to můj soused. Je to přítel. To setkání ho hluboce poznamenalo a otřáslo, sám je otcem dvou malých fantastických dvojčátek.
V očích je NADĚJE. A ta umírá poslední!
Nevím, jestli bych byla schopna pohlédnout téhle krásné holčičce „naživo“ do jejích oříškových očí. Bylo to pro mne těžké i na fotografii. Neumím si představit, že by tyto oči a jejich osud patřili mému synovi, který je jen o pár měsíců starší než Ksenia. Neumím si představit, co každý den zažívá a cítí její maminka, když jí do očí pohlédne.
V těch očích se prý ale zračí obrovská NADĚJE! Naděje, že tato léčba bude úspěšná, naděje na to, že se Ksenia opět rozběhne s ostatními dětmi ven a bude si hrát jako kterýkoliv její vrstevník. Naděje na to, že se uzdraví!
Více než dva roky strávila Ksenia se svou maminkou v nemocnicích, absolvovala chemoterapie v Londýně, ale ty bohužel na onemocnění neměly velký vliv. Lékaři vkládají naději do protonové léčby a nejlepší cenu nabídlo právě pražské protonové centrum.  80 000 USD, ostatní protonová centra požadovala za léčbu i dvojnásobné částky. Část financí je již zaplaceno, na pokrytí další části pracuje maminka Ksenie a přátelé, které jí pomáhají a organizují v Praze aktivity, které mohou částečně pomoci přispět na léčbu.
Tohle není Hoax
Také vám čas od času chodí hoaxy? (Hoax = podvodný/mystifikační email (co je Hoax najdete třeba na Wikipedii). Hoax obvykle působí na city, jedním z velmi rozšířených emailů, který mi přišel už v desítkách variant běhěm posledních let je ten s miminkem a nádorem (http://hoax.cz/hoax/miminko-s-nadorem-a-nesmyslne-sdileni-na-fb/), který apeluje na to, aby lidé sdíleli zprávu na Facebooku či si ji přeposílali emailem, že za každý „like“ či přeposlaný email dostane miminko nějaké peníze na léčbu. Druhou „nejoblíbenější“ citovkou jsou štěňata zlatého retrívra, to chodí ve vlnách už také mhoho let: http://hoax.cz/hoax/psik—7-stenat-retrivru-7-golden-retriever/.
I můj příspěvek působí na city, stejně jako to dělá hoax. Tohle je ale realita. Realita, ve které nemá smysl přeposílat hromadné emaily s vírou, že někdo (Microsoft apod.) zaplatí nějakou částku za každý přeposlaný email. Ne, takhle to bohužel nefunguje. Nikdo neplatí za to, že přepošlete email dál nebo na Facebooku kliknete na „like“.  
Pomoci ale můžete. Můžete-li ale, přepošlete tento blog/email/zprávu svým přátelům, pokud věříte, že by mohli také pomoci. Každá, i velmi malá pomoc, je pomoc. A tu Ksenia s rodinou v tuto chvíli velmi potřebují.
Chcete-li tedy pomoci, můžete tak učinit:
1. Přispět jakoukoliv částkou na účty : 2500475378 /2010 (účet v Kč), 2300475381/2010 (účet pro  EUR). Majitel účtu je Romanova Elena, maminka Ksenie.
2. Sdílet informace s těmi , kteří by mohli pomoci jakýmkoli finančním darem (i velmi malým) také.
Léčba v protonovém centru probíhá do 30. listopadu 2013. Držím Ksenii i její rodině pěsti, aby opravdu pomohla! A aby mohla Ksenia zase vesele řádit na koloběžce, jako to předvádí na videu z nemocnice. Nebo se prostě jen vesele smát na svět, jak to můžete vidět na některých jejích fotografiích.
Pevně věřím, že to tak bude!
Díky vám všem, milé ženy (i muži, čtete-li nás)! Díky za jakýkoliv krok, který uděláte!
Jitka
POZN: Jakékoliv pochyby o tom, zda se Ksenia v Protonovém centru skutečně léčí, vám rozptýlí paní Lucie Klečková z Protonového centra, se kterou Vás propojí přímo z recepce : : +420 222 999 000. Je to milá dáma, vše vám vysvětlí, také jsem s ní mluvila. 
Informace o Ksenii najdete také na webových stránkách, nejsou ale příliš aktivní, protože maminka – Elena Romanova, nemá příliš mnoho času informace updatovat.
 
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account