Školka pro seniory? Proč ne! A co si o tom myslíte vy?

Jste na mateřské a máte možnost umístit své dítě do školky, jak se říká – “na zvykání”? Zařídíte si úřady, zajdete na kosmetiku nebo jen čas využijete k relaxaci nebo doháníte to, čemu se nedá při dítěti věnovat.

Ale co takový pečující o seniora?

I on si potřebuje aspoň na chvilku odpočinout nebo odjet pro léky, nákup, zajet na úřady a nemuset myslet, že je bábinka nebo dědoušek sám doma. Chvilku musí vydržet než se vrátíte…a zrovna je jejich aktivita největší. Vrátíte se a je pohroma. Takže raději vezmete seniora s sebou. Z auta u úřadu, jedna hůlka, druhá hůlka a jdeme…po hodině je hotovo, zařízeno. Tak a do auta…jedna noha, druhá noha a jedeme na nákup…jedna hůlka, druhá hůlka…vozík z kufru složit…nákup hotov. Jedna noha, druhá noha, nákup, složit vozík a hurá domů na oběd, inzulín.

 

Školka pro seniory, co si o tom myslíte?

Senior je stahaný, někdy nevrlý a vy jste zralí dát si dvacet taky. V lepším případě, když nechodíte do práce. Zajímalo by vás a uvítali by jste školku pro seniory? Ve školce pro seniory se vám postarám o seniora, zaměstnám ho výběrem rukodělných činností, relaxačním koutkem, muzikoterapií nebo jenom popovídáním u kávy.

V některých dnech nás navštíví zajímaví lidé, jindy zase přijdou ženy ukázat co dokáží vytvořit, upéct, zazpívat. Nebo budou mít senioři místo, kde se scházet se svými vrstevníky. Angličtina dnes zajímá i seniory, aby mohli studovat na internetu co je zajímá, základní počítačové dovednosti, ale i ovládání telefonu.

Vy si zatím vše zařídíte, odlehčíte si a pak si seniora vyzvednete a to každý den v týdnu…bez objednání… zkrátka přijdete a já zajistím i seniora imobilního…

A co s vámi? Nevíte jak pečovat?  Nevíte zda se rozhodnout pečovat? Nebo kam se obrátit pro finanční pomoc? Pro vás zde budou semináře na témata spojená s péčí.

Byla jsem v obou rolích a vím, jak se jedna i druhá strana cítí. Nebojte se říci si o pomoc. Není slaboch ten, kdo si o ni řekne, ale ten, který si hraje na hrdinu a má strach.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account