Má tato kovidová doba vliv na rozvodovost?

Už je to více než rok, co žijeme mnohem více zavření doma, většina lidí pracuje na Home office a děti byly skoro celý rok na on-line výuce.

Po roce velkých změn, kdy jsme se každý museli přizpůsobit situaci se snad už blízká na lepší časy a možná se opět přiblížíme aspoň trochu životu, který jsme znali před rokem 2020.

Tento rok měl obrovský vliv i na naše vztahy, někde to celou rodinu sblížilo a partneři poznali, že spolu zvládnou i těžší chvíle.  Jinde to zřejmě nedorozumění naopak nastartovalo.

Jenom v mém okolí jsou před rozchodem, nebo rozvodem tři páry, do kterých bych to vůbec nikdy neřekla. Samozřejmě nikdo do nich nevidí. To, jestli opravdu tento rok byla poslední kapka pro jejich vztah, vědí jenom oni dva.

Nikdy jsem nad rozvodem moc nepřemýšlela, naštěstí se mě to nikdy nedotklo, ale když vidím, že to začínají řešit lidi v okolí, tak je mi z toho opravdu smutno.

Pokud jsou ve vztahu děti, tak právě ony to asi nejvíce odnesou. Dříve manželé, kteří si spolu rozuměli se dnes dohadují o tom, kdo dostane děti do péče. Děti přemlouvají a trochu si je „kupují“, aby byli zrovna oni ten oblíbenější rodič. Pokud se jim nepovede dostat děti do plné péče, požadují alespoň střídavou péči. Ale je zrovna střídavá péče pro děti vhodná? Sama si nedokážu představit, že bych každý týden nebo co 14 dní měnila svůj pokojíček a svoje oblíbené hračky…

Třeba se to ještě zachránit dá, alespoň u dvou z těchto párů vím, že to chtějí ještě vyzkoušet přes nějakou rodinnou poradnu, jen tak pro zajímavost jsem se dívala a opravdu je jich spousta.

 

Doufám, že to pomůže. Myslím, že už tak to letos měly děti dost těžké, zavření doma s on-line výukou a bez kamarádů.

Jak to máte v okolí vy?

Také máte pocit, že ten „kovidový“ rok bude mít mnohem větší dopad na rodinu?

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account