Hrající dětský nočník s poklopem
Dneska bych vám chtěla doporučit prima hrající dětský nočník z eshopu zaparkorun.cz.

Obecně učení dětí na nočník je někdy problém. Já sama mám čtyři děti, a každé se učilo na nočník úplně jinak. Někdo by tam klidně seděl půl dne, jiného jsem nemohla udržet ani chvilku, další řval, jakmile se nočník jen objevil v jeho zorném poli. Mnohem lépe se děti učí na nočník v létě, kdy mohou běhat bez pleny, a jakmile se jim chce na záchod, bez složitého rozbalování a svlékání si mohou hned sednout. Teď se blíží doba, kdy se začne na nočník učit nejmladší vnouček, proto chci být připravená.
Pro děti je důležité to, jak nočník vypadá. Musí se jim alespoň trochu líbit, aby si na něj chtěly sednout. Velmi důležitá je i stabilita nočníku. Zažila jsem i nočník, na kterém děti musely doslova držet balanc – to bývalo hlavně u některých starých nočníků.
Hrající nočník s poklopem mne zaujal na první pohled. Je bílý, plastový, vypadá jako křesílko, a na opěradle má potisk roztomilých soviček. Nočník je stabilní (nekymácí se), plast je dostatečně pevný, takže se nohy neohýbají ani „nerozjíždí“ když si na ně dítě sedne. Opěrátko je přiměřeně vysoké, a slouží jako opora dětem, co nesedí ještě úplně jistě. Kvalitně zpracovaný plast bez otřepků, všechny části jsou zaoblené.

U malých dětí, které si teprve zvykají na to, že si na nočník mají sednout, lze v začátku používat jako takové sedátko.
Později, kdy už se děti učí vykonávat do nočníku potřebu, prostě zvedneme poklop, a děti se posadí. Poklop je fajn, když se mrňous zvedne, nočník se přiklopí, a než ho dojdeme vynést, není z něj cítit zápach.
Fajn je i opěrka zad. Je oblá, a dostatečně pevná, takže se děti mohou bezpečně opřít – to je fajn hlavně u dětí, které už umí sedět, ale úplně jisté sezení to ještě není.
Co se ale dětem nejvíc líbí, je melodie, která se rozezní po správném použití nočníku. Pro děti odměna za šikovnost, pro nás signál, že už v nočníku něco je. Odpadá tak kontrolování a nadzvedávání dítěte, abychom viděli dno nočníku. Melodie je příjemná, není příliš hlasitá – takže třeba ráno ji uslyšíme dobře, ale nebude rušit a budit ostatní děti.
Vnitřní plastová část jde velmi lehce vyndat a vymýt.

Nočník tak splňuje veškeré hygienické náležitosti. S vyndávací vnitřní částí se snadno manipuluje, a na údržbu je pohodlnější, než velký nočník – vymyjete vnitřní část, a nemusíte celý velký nočník strkat do umyvadla.
Pokud tedy máte malé děti, které se učí chodit na nočník, nebo už na nočník umí chodit, a chcete, aby pro ně bylo chození na záchod příjemné, určitě zkuste hrající nočník z eshopu zaparkorun.cz.
Děti mají radost, když jim nočník zahraje – je to pro ně odměna. My, dospělí hned víme, že dítě sedělo na nočníku. Vnitřní vyjímatelná část nočníku je snadno vyjmutelná, a dobře se myje. Nočník lze poklopem (malým „prkénkem“) zavřít.
Tenhle nočník se mi moc líbí, a věřím, že vnouček si na něj bude sedat rád, a učení bude rychlejší a snazší. Zatím jsme zkoušeli s vnučkou kamarádky, a jakmile zjistila, že jí nočník hraje, nejradši by na něj chodila pořád..
Pro děti, které ještě neumí chodit na záchod, a potřebují nočník, je tenhle nočník moc fajn.
Rozměry d x v x š: 38 x 23 x 25 cm.
Pokud si chcete nočník prohlédnout, nebo koupit, klikněte zde: Hrající nočník
Pokud si chcete prohlédnout celý sortiment eshopu, klikněte zde: Zaparkorun.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account