Den před koncertem s Janáčkovou filharmonií v ostravském Gongu, se kterou nahrál album Hallelujah (Vánoční písně a koledy), vzdal Martin Chodúr 19. prosince, v hudebním divadle Karlín, na koncertě Karel Svoboda 80, písní Pinokio hold životu a dílu fenomenálního hudebního skladatele.
“Nikdy mne nepřestane mrzet, že jsem se nemohl setkat tváří v tvář s největším tuzemským hitmakerem, Karlem Svobodou. Byl jedním z mála skladatelů, který opravdu uměl napsat velkou klenutou melodii pro velké hlasy. Napsal neskutečné hity i písně, které v sobě skrývají něco více, než je obyčejná pop music”, říká majitel nádherně zbarveného barytonu. “U příležitosti skladatelových letošních, nedožitých narozenin, jsem spojil dvě melodie, které napsal v roce 1976 do německého animovaného seriálu Pinokio, v jednu a vznikla tak se souhlasem autorových dědiců a hudebního nakladatelství ProVox Music Publishing, zcela nová píseň Pinokio. Při práci na této písni, ke které jsem napsal i text, jsem si uvědomil, že jak Pinokio, tak Karel Svoboda, jsou vlastně tragičtí hrdinové. Zatímco Pinokia se snažili sprovodit z tohoto světa jeho nepřátelé, kocour a liška, Karla Svobodu udolali démoni, které nosil v sobě. On ale nezemřel, protože jeho hudba žije dál a objevují ji pro sebe další a další generace”, dodává Chodúr. Ten ve svém textu připomíná Svobodovu první kapelu Mefisto i jeho poslední muzikál, Golem a zmiňuje v něm i deset velkých hitů geniálního slovanského melodika.
Ve světové televizní premiéře zazněla píseň Pinokio v Chodúrově parádní interpretaci 30. prosince 2018, ve 20.15 hodin na obrazovkách TV Prima, která vysílala z karlínského Hudebního divadla záznam koncertu Karel Svoboda 80.
V našem videu Martin zpívá jednu z nejhezčích písní Karla Svobody, kterou známe z podání Karla Gotta a má název Žít.
 
Hezký poslech 🙂
Eva
 
 
 
 
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account