185

Soutěže malých královen krásy. Setkaly jsme se s nimi zejména na televizních obrazovkách všechny. Nebo alespoň většina z nás. Co je to za soutěže a kdo jsou jejich malé účastnice? Jedná se o převážně šesti, občas dokonce pětileté holčičky. Promenují se po soutěžních molech a jejich vzhled nápadně připomíná proslulou panenku Barbie. K čemu tyto soutěže slouží a proč jsou do nich takto malé děti přihlašovány? Zkusme se na toto téma podívat více zblízka.
Když Vám „matka“ vezme dětství
Úmyslně píši slovo matka v uvozovkách. Velmi často jde o ženy, které si s sebou z „dětství“ nesou komplex vlastního neúspěchu v podobné soutěži. Některé se proto rozhodnou, učinit vše pro to, aby jejich dcera uspěla. Pro ně to bude satisfakce a kompenzace jejich vlastního „selhání“ a jejich dítě bude přeci šťastné. Patně si však neuvědomují, že tak přijde o celé dětství a nepozná nic lepšího, než tvrdý režim a dril.
Tyto „maminky“ jsou přesto většinou stejně milující, jako kterákoli jiná mamka. Nevidí na takových soutěžích ani přípravách na ně nic špatného. A proč také. Vždyť na světě neexistuje zákon, který by takové počínání jakkoli odsuzoval.
Čím jsou tato děvčátka výjimečná?
Popravdě, jsou jako každé jiné dítě. Pouze se dle soudu „maminky“, popř. okolí narodila o něco hezčí, než ostatní děti. Jejich „matky“ je od útlého věku nutí k drastickým dietám. Musí se oblékat do společenských rób, vhodných spíše pro dospělé ženy. Jsou líčeny vizážisty do podoby laciných konkubín z luxusního nevěstince. Některé „matky“ jsou ochotny zajít tak daleko, že nechají tvář své ratolesti chirurgicky „opravit“, pokud se jim nejeví jako dostatečně dokonalá.
Tyto „dospělé“ děti mají přísný zákaz ztrácet čas hraním. Většinu roku se musejí pilně učit papouškovat fráze typu:
„Přeji si světový mír.“
„Pokud vyhraji, vrhnu se na charitu,“ apod.
V neposlední řadě je jejich největší dětskou zábavou příprava na talentovou část soutěže. Tato příprava se mnohdy podobá tréninku vrcholového sportovce, případně koncertního virtuosa. Rovněž technika chůze musí být dokonale zvládnuta. Ale nezapomeňme ani na distingované, společenské vystupování a jak správně, koketně špulit své malé rtíky na porotce.
   
Členy poroty jsou velmi často muži. Nikdy jsem nečetla ani neslyšela, že by se jakkoli porotci prověřovali, co do psychiky. Tedy upřímně, takovéto soutěže jsou dle mého, hotový ráj pro pedofily.

A pro Vás mám, milé dámy, dvě otázky na závěr:

    Co o těchto soutěžích soudíte Vy?
    Přihlásila byste svoji dceru do takové soutěže v pěti či šesti letech?

    Těším se na Vaše názory, které pište do komentářů.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account