Je teplý sluneční den a tak vezmete kluka a psa na procházku. Bydlíte v kraji, kde se nedaleko vypíná vrchol hory Říp a přímo pod vašim domem teče řeka Vltava. Na Říp dneska nepolezete, na to je příliš velké vedro, stačí nedaleko hučící splav.
Nu ano, i splav tady máte. Nejste ale Viktorka, že byste tam vysedávala a naříkala nad svým tragickým osudem. Vy tam jdete se svým dítětem a se psem, to je větší zábava.
Aby vás bylo víc, vezmete sebou Steeva. To je další přímý účastník Kryštůfkovi operace srdce a tak si zasluhuje trochu čerstvého vzduchu. Creepera se špatnou pověstí teroristy necháte tentokrát doma, ten si užil v planetáriu. Zatím neprojevil žádnou snahu provádět nezbedné kousky, ostatní hračky ho hlídají. Dokonce i krtek a ten už byl taky všude, dokonce i ve Vesmíru spolu s Písněmi kosmickými, které vznikly ve vašem kraji.
Sluníčko hřeje, splav hučí a nad hlavou vám lítají ptáci. Objevíte místo u Vltavy, kde ze svahu vytékají dva tenké pramínky vody a řeka  svádí k osvěžení.  Kryštof si sundá boty a zcela zapomene na okolní svět, dokonce i na domácí úkoly a na test z přírodovědy.
Je zcela pohroužen do své hry. Dětská fantazie nezná mezí a je třeba nechat prostor pro vyjádření zvídavé dětské kreativity a tvořivé hry. Malá louže vody je najednou kouzelné jezírko a kamínky a hlína jsou přímo stvořené pro stavbu vodního díla.
Kdo vás tady otravuje, je vaše Ellis, i když se říká, že border collie jsou nejchytřejší a nejučenlivější psi. To je asi pravda, protože když minule podlezla kamsi plot a cumlala si v tlamě ukvokanou slepici, tak jste jenom řekla: „ Ellis, ke mně“ a hned tu uslintanou slepici pustila a vrátila se. Taky vás to udivilo.
Co ale umí, tak hrát fotbal. Jakmile vidí míč, hned chce, abyste si s ní kopali, a ona pak běhá a ten míč vám nosí. Je to váš nejzábavnější prvek při oslavě dětských narozenin. Zřejmě byla v minulém životě fotbalistou.
Tentokrát míč nemáte, tak do vás šťouchá tlamičkou a chce se mazlit a drbat. Aby si šla zaplavat, to jí ani nenapadne. Hrozně vás to ruší, protože zrovna máte plné ruce práce. Ze svého batůžku vytáhnete knihu „ Vyrábíme z papíru“ a podle návodu si vzpomínáte na svoje vlastní dětské výtvory.
Pod vašimi rukama náhle vznikají papírové lodičky. Ty si dá Kryštof na svoje jezírko a sleduje, jak plavou. Stavba vlaštovky je trošku složitější, ale stojí to za to. Dokonce i šipka se vám povede. Kryštof má radost, že se mu ta lodička tak povedla a nechce se mu domů.
Nakonec se zatáhne a vypadá to na pořádnou průtrž mračen. Při odchodu se Kryštof zamyslí a prohlásí, že by si přál domek na pláži.
Všude dobře, doma nejlíp. Jasný sluneční den se promění v divoké krupobití a oblohu protínají zářivé blesky. Jste šťastná jako blecha, že se operace srdce dobře povedla a už se nemusíte bát bouřky ani rychlého tepu vlastního syna.
Lodičky na vodě se asi potopily, ale to nevadí, zase vysvitne a půjdeme si hrát.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account